Menu
Úvod  › 

Jak se starat o pleť, když je vám 30+

S péčí o pleť se začíná už ve věku kolem 20 let. Minimálně s ranním a nočním čištěním, používáním sluneční kosmetiky, ochranou pokožky v zimním období. Okolo 30 let už je zapotřebí začít používat výživná séra, pleťové masky, denní, noční a oční krém. Včasná péče o pokožku zabrání předčasné tvorbě vrásek a posílí pevnost i pružnost pokožky.

Pečování o pokožku

Dle jejího typu

Mimo péče o pleť určenou ženám kolem 30 let, musíme volit podle typu pleti: smíšená až normální, citlivá, problematická, suchá a mastná. Správné určení typu pokožky je zásadní pro výběr vhodné kosmetiky.

Starostlivost o pleť - zelená pleťová maska

Krém proti vráskám

Do třiceti let není potřeba pořizovat krémy proti vráskám. Ve věku kolem 25 let je již možné na pleti zaznamenat první vrásky, ale ty jsou zatím jen povrchové, nikoliv hluboké. Kdežto ve třiceti letech a více již nastává čas poohlédnout se po krémech, které redukují vrásky. Ovšem i toto je velmi individuální. Stav pleti závisí na celkovém životním stylu (tedy i stravě), stresu a genetice. Nicméně cílenou a včasnou péči dokážeme udržet pokožku zdravou, pružnou, vláčnou.

Ranní a noční čištění

Ranní a noční čištění pleti patří k úplným základům, které by měla žena praktikovat již od dvacíti let. Nespoléhejte však pouze na vodu z kohoutku. K čištění pokožky použijte čistící pleťovou vodu. Večerní čištění je snad nejdůležitější. Každý večer pečlivě odstraňte make-up a nečistoty, jež během dne na obličeji ulpí. Nezapomínejte na oči, krk a dekolt. Opět je vhodné použít pleťovou vodu (micerální pleťovou vodu). Výběr je už na vás. Jak značka tak kosmetika podle typu vaší pleti.

Denní a noční krém

V prevenci proti vráskám hraje klíčovou roli hydratační krém. Obstarejte si krém na den i na noc. Noční krém je výživnější, hutnější, denní spíš lehčí konzistence. V létě se samozřejmě zaměřte na krémy s ochranou proti UV záření.

Peeling a pleťová maska

Nejen čištění a vhodné krémy potřebuje pokožka po třicítce. Vhodné je jednou týdne absolvovat peeling či gomage a pleťovou masku, opět podle typu pleti. Pleťovou masku a různá séra je dobré volit i podle ročního období.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť