Menu
Úvod  › 

Chytré triky pro ideální pleť

Představte si, že byste se ráno vzbudila bez oteklých očí, pytlů pod nimi, pupínků, skvrn a vystupujících vrásek. Nemusela byste přemýšlet, čím zakryjete nedostatky své pleti a který z nich začnete maskovat jako první. Poradíme vám několik triků, jak se své vysněné pleti můžete přiblížit.

Zdravá barva

Skutečně není nezbytně nutné utrácet tisíce za tvářenky, které by dodaly vašemu obličeji zdravou a přitažlivou barvu. Vzpomeňte si, jak se cítíte a vypadáte, když jste čerstvě zamilovaná. Všichni vás chválí, jak vám to sluší, jen záříte a vaše pleť také. Přitom za to vděčíte nejen svému momentálnímu rozpoložení, ale především hormonům, které povzbuzují váš krevní oběh a dodávají tak pleti zdravou barvu. Proto, aby se vaše pleť rozsvítila zevnitř nemusíte být ovšem permanentně zamilovaná. Stejnou službu vám prokáže i sex, v jehož průběhu se vylučují endorfiny. Orgasmus tak zapůsobí na vaši pleť mnohem lépe než nejdražší krém.

Potřebná regenerace

Pokud spíte denně méně než sedm hodin, nemůžete se divit, že vaše kůže vypadá jako zmačkaný papír. V průběhu spánku totiž dochází k obnově pleťových buněk a celkové regeneraci. V noci také mnohem lépe zapůsobí aplikované pleťové přípravky, protože kůže má zvýšenou schopnost absorpce. Dopřejte svému tělu dostatek kvalitního spánku a odměnou vám bude svěží pleť, která bude pomaleji stárnout.

Redukce vrásek

Neexistuje na světě žena, která by měla radost, když se jí na obličeji objeví první vrásky a postupem času se k nim přidávají další a další. Mnohem účinnější než jejich odstranění je prevence. Nevycházejte z domu bez slunečních brýlí (a to i tehdy, pokud je pod mrakem). Slunce je v tvorbě vrásek nepřítelem číslo jedna a pleť kolem očí je na jejich tvorbu zvláště náchylná. Skvělou prevencí je i cvičení a pohyb obecně, který dodá vaší kůži kyslík, prokrví ji a zvýší její elasticitu.

Nutná hydratace

Jde o stokrát opakované pravidlo, nicméně stále platné a mimořádně účinné. Zdravě vypadající, pružné a svěží pleti nikdy nemůžete dosáhnout, pokud jí nebudete dodávat dostatečnou vlhkost zevnitř. Samozřejmě vám ve vašem úsilí pomohou hydratační krémy, ale jestliže nebudete dodržovat kvalitní pitný režim, sebelepší krém nic nezmůže. Zásobujte svůj organismus (a tím i svou pleť) dostatečným množstvím vody, bylinkových čajů a případně ředěných džusů.

Zbytečné pupínky

Klasická situace: máte před sebou důležitou prezentaci, pohovor do nové práce, nebo rande, na kterém vám záleží a ráno zjistíte, že se vám na nějakém hodně viditelném místě objevil obrovský rudý pupínek, který při nejlepší vůli nejde zamaskovat. Na vině není zlomyslný osud ale zvýšená produkce kortisolu, který se vylučuje právě při stresu. Zkuste se uvolnit, relaxovat a uklidnit svou mysl, tak by se měla tvorba protivných pupínků významně omezit.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť