Menu
Úvod  › 

Prohřešky, které vám vaše pleť neodpustí

Kouření, líčidla, stres, nevyspání. Jsou hříchy, které na vaší pokožce napáchají spoušť, kterou nespraví ani nejdražší krémy.

Kouříte

Pokud vám nezáleží na vašem srdci a plicích, měla byste s kouřením skoncovat kvůli svému vzhledu. Když totiž kouříte, ochuzujete tím svou pleť o potřebný kyslík. Bez něj se nemohou kožní buňky správně obnovovat. Zrychluje se tak proces tvorby vrásek, protože kůže je poškozená a její regenerace omezená. Kromě vrásek, výrazných rýh kolem úst, má navíc vaše pokožka mdlý a nezdravý vzhled.

Chodíte do solária

Odborníci varují, že většinu mladých pacientů s melanomy tvoří právě návštěvníci solária. Deset minut v soláriu se rovná celému dnu nechráněného slunečního záření. Pokud toužíte po rychlé barvě, raději použijte samoopalovací krém.

Opalování bez ochrany

I krátkodobé vystavení slunečnímu záření, zatímco někam jdete, řídíte a podobně, se v průběhu let sčítá. Pokud víte, že budete na slunci delší dobu (a nemusí jít jen o cílené opalování), měla byste ideálně použít krém s ochranným faktorem třicet a znovu ho aplikovat každé dvě hodiny. Nepodléhejte dojmu, že vás dostatečně ochrání vaše oblečení; to totiž působí jen jako krém s ochranným faktorem čtyři. Chráněním kůže před denním slunečním zářením předejdete předčasnému stárnutí a rakoviny kůže.

Chodíte spát neodlíčená

V noci dochází k regeneraci pokožky. Pokud chodíte do spát s makeupem, vaší kůži se nedostává kyslík, který tolik potřebuje. Když se pokožka dusí, přirozený proces regenerace je omezený. Navíc jsou ucpané póry živnou půdou pro bakterie, které způsobují záněty a mimo to budou vaše póry mnohem viditelnější.

Nenavštěvujete dermatologa

Jednou za rok byste své pokožce měla dopřát návštěvu dermatologa a předejít tak zdravotním komplikacím, například rakovině kůže. Odborník rozpozná rakovinu kůže už v časném stádiu a rapidně tak zvýší vaše šance na její úspěšné vyléčení. Pokud máte u některého znaménka či skvrny konkrétní podezření, na nic nečekejte a navštivte dermatologa okamžitě.

Stresujete se

Pokud je váš organismus ve stresu, vyplavuje stresový hormon kortizol. Ten okrádá kůži o krevní zásobení a zvyšuje hladinu krevního cukru, což má za následek abnormální fungování buněk. Může také vést k výskytu akné. Udělejte si každý den čas na jógu či patnáctiminutovou procházku.

Přeskakujete spánek

Neexistuje horší věc, kterou můžete pro svou pokožku udělat, než vynechání spánku. Ve spánku se kůže regeneruje. Když tělo bojuje s nedostatkem spánku, svalový tonus povoluje, takže vypadáte nahrbeně, krevní tlak klesá, což krade pokožce zdravou barvu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť