Menu
Úvod  › 

Jednoduché triky, jak vypadat mladší

Chcete omládnout? Nepotřebujte zázračný elixír ani drahé krémy, stačí vám několik optických triků. Naučte se je hned.

Pořiďte si ofinu

Prvním místem, kde jsou patrné vrásky, a které vám zároveň zbytečně přidává roky navíc, je čelo. Samozřejmě nic nezkazíte, pokud jej budete ošetřovat krémy proti vráskám, ale jakmile se na něm jednou objeví rýhy, nikdy už úplně nezmizí. Jednoduchým a přitom efektním trikem, jak tyto vrásky skrýt, je ofina. Střih s ofinou vás vždy opticky omladí a záleží jen na vás a vašem kadeřníkovi, zda se rozhodnete pro prostříhanou střapatou ofinu, nebo těžkou a sestřiženou do roviny. Investujte však do kvalitního střihu, vyplatí se to.

Vyhýbejte se tmavým rtěnkám

Pokud chcete působit mladším dojmem, vyhoďte všechny tmavé odstíny rtěnek nemilosrdně do koše. Uvolněné místo v kosmetickém kufříku zaplňte rtěnky v korálových, broskvových, či narůžovělých tónech. Světlejší tóny prosvětlí váš obličej a ten budete působit svěžím a mladistvým dojmem. Nezapomeňte si na každou noc aplikovat balzám na rty. Popraskané a vyschlé rty vám zbytečně přidávají roky.

Zaměřte se na obočí

Nechte si upravit tvar oblouku obočí od profesionálky a udržujte jej vždy dokonale upravené. Naučte se používat tužku na obočí, která sjednotí jeho barvu a podtrhne dokonalý tvar oblouku. Upravené obočí váš obličej výrazně omladí.

Používejte pudr

Naučte se používat pudr. Bronzový odstín nanášejte na lícní kosti, bradu a po stranách čela. Váš obličej tak získá mladistvý výraz a zároveň bude působit štíhlejším dojmem. Pudr však nesmí být příliš tmavý, jinak jeho použitím dosáhnete přesně opačného efektu. Pokud si nejste jistá, jak se má pudr správně používat, nebo jaký je váš odstín, nechte si poradit od kosmetičky a ukázat, kam bronzový pudr aplikovat.

Vybělte zuby

Nic vám neubere roky tak spolehlivě jako zářivě bílý úsměv. Nepodceňujte preventivní návštěvy u zubaře a navštivte i dentální hygienistku, která vám ukáže, jak o zuby správně pečovat, jak je čistit a odstraní vám zubní kámen. Pokud byste přivítala zuby o odstín světlejší, poraďte se se svým zubařem, jaký způsob bělení by pro vás byl nejvhodnější.

Nechte se nabarvit

Zapomeňte jednou provždy na domácí upachtěné barvení vlasů, kterým stejně při nejlepší vůli nedosáhnete dokonalého výsledku. Barvení vlasů svěřte do rukou profesionálovi a zvolte odstín barvy o jeden stupeň světlejší než je vaše přirozená. Odrosty nebudou tak zřejmé a navíc světlejší barva rozzáří a zvýrazní váš obličej

Úsměv

Tahle taktika vás nebude stát ani korunu a přitom je jedna z nejúčinnějších. Úsměv a smích vás omladí během několika sekund. Naučte se sama sebe pochválit a mít se ráda. Vrásky od smíchu působí několikanásobně přitažlivě než svislé hluboké vrásky kolem úst, které vznikají v důsledku svěšených koutků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Péče o pleť