Menu
Úvod  › 

11 signálů, že byste si dítě zatím pořizovat neměli

Nejste si jisti, jestli už jste dospěli tak daleko, abyste si společně pořídili dítě, o které se budete po zbytek života starat? Následující signály by vás měly varovat, že tomu tak rozhodně není.

Vaše drahá polovička bere útokem dětská hřiště, nakukuje do všech kočárků a vzdychá, kdykoli v televizi běží reklama na dětské pleny. Jste v pokušení jí vyhovět, už proto, abyste měli chvíli klid, jenže na druhou stranu si nejste úplně jisti, jestli už se na dítě cítíte. Pokud se poznáte v některém z následujících signálů, raději byste měli početí dítěte ještě odložit:

1. Jste ze svých vlastních pocitů a emocí tak zmatení, že si čas od času zadáte do Googlu heslo: "kdy je správný čas počít dítě" a tak trochu doufáte, že vás vyhledávač nasměruje v dalším životě správným směrem.

2. V posledních několika měsících se vám podařilo několikrát opít tak, že jste byli zcela mimo sebe a doposud se marně snažíte poskládat si z útržků průběh večera.

3. Kdykoli se vaše přítelkyně pokusí zavést řeč na děti, zpanikaříte a snažíte se převést řeč do bezpečnějších oblastí, jako je například počasí, nebo placení složenek.

4. Jakmile spíte méně než osm hodin denně, jste téměř nepříčetní - v podstatě vám stačí, když si podobnou situaci představíte.

5. Když jste se naposledy zkoušeli starat o něco živého, skončilo to katastrofou. Vaši kamarádi už se vám ani neodvažují svěřit vám do péče kočku, když odjíždí na dovolenou.

6. Nemáte ani tušení, co to je ovulace, k čemu slouží a rozhodně nemáte touhu to zjišťovat.

7. Když vidíte ženu kojící na veřejnosti, nepřipadá vám to ani hezké, ani normální. Možná se vám dělá i mírně fyzicky nevolno.

8. Několikrát do roka se vám stane, že vám nevyjdou na konci měsíce peníze a přežíváte ze zbytků, které zůstaly ve spíži - případně si jdete půjčit.

9. Skutečně si při nejlepší vůli nedokážete představit, kam by se ve vašem bytě vešlo dítě i se všemi věcmi, které potřebuje. A rozhodně odmítáte odklidit do sklepa svou playstation/kulečník/sportovní výbavu - zkrátka věci, na kterých vám skutečně hodně záleží.

10. Řád a pravidelnost vás nevýslovně nudí, k životu potřebujete vzrušení a adrenalin.

11. Kdykoli jste nuceni delší dobu sledovat dětské kreslené seriály, máte nutkavou potřebu proložit to několika panáky, abyste to vůbec přežili.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Výchova dítěte