Menu
Úvod  ›   › 

20 uvěřitelný výmluv, proč jste nepřišli do práce

Chřipka nebo pohřeb babičky, coby výmluva na pracovní absenci, už dávno nejsou v kurzu. Těchto dvacet výmluv váš šéf zcela jistě ještě nikdy neslyšel, proto jim bez problémů uvěří.

1. Váš soused se vrátil opilý z pařby domů, chtěl se vykoupat, jenže ve vaně usnul, zapomněl zavřít kohoutek a vytopil vás. Museli jste to proto řešit.

2. Má váš šéf psa nebo kočku? Potom určitě pochopí, že ten váš domácí mazlíček celou noc blinkal a museli jste ho ráno odvézt k veterináři. Zvířata v nesnázích fungují na vlně soucitu stejně spolehlivě jako děti.

Osamocená pracovní židle

3. Otrávili jste se jídlem na romantické večeři a naprosto jste nebyli ve stavu, abyste mohli dorazit do práce. Jen si dejte pozor, abyste z otravy jídlem neobvinili šéfovu oblíbenou restauraci.

4. Náhle vám na křižovatce přestalo jet auto. Pokud svou historku okořeníte pikantními detaily, kterak na vás všichni troubili a nadávali vám, máte výhru v kapse. Nic nepotěší tak, jako cizí neštěstí.

5. Vaše sousedka začala náhle rodit. Je to svobodná matky a vy jste byli široko daleko jediný člověk, který ji mohl dopravit do porodnice včas.

6. Při snídani jste si zlomili zub a museli jste rychle k zubaři. Jen si vymyslete příhodnou snídaňovou potravinu, která vám to mohla způsobit. Tvrzení, že snídáte ořechy, vám asi šéf neuvěří.

7. Zjistili jste, že jste od svých dětí chytili vši. Přece jste nemohli riskovat, že by se rozšířily ještě ve vašem zaměstnání. Navíc tak nejspíš získáte den k dobru, abyste se jich mohli zbavit a ujistit se, že skutečně nepřežila ani jedna.

8. Museli jste jít svědčit k soudu. Proti "vyšší moci" si nikdo nedovolí protestovat.

9. Dostali jste infekci močového traktu. Jde o uvěřitelnou diagnózu, protože se může objevit doslova z hodiny na hodinu a během jednoho nebo dvou dnů zase zmizí bez speciální léčby, takže není potřeba ani navštěvovat doktora.

10. Zabouchli jste si klíče v autě. Samozřejmě, že už jste zavolali zámečníka, ale říkal, že to bude trvat nejméně pět hodin. Má toho dneska moc.

11. Někdo z vašich blízkých měl automobilovou nehodu. Zatím nevíte, jestli je to vážné, ale pochopitelně byste se nemohli soustředit na práci.

12. Vzrostlý strom, který rostl u sousedů na zahradě, spadl na silnici a zablokoval ji. Sice už se na jeho odstranění pracuje, ale bůhví, jak dlouho to bude trvat.

13. Ráno vás píchla včela, jste alergičtí, takže vám strašlivým způsobem otekl obličej a vůbec nic nevidíte. Je tedy vyloučené, abyste mohli pracovat.

14. Obvykle vás do práce vozí kamarád, ale ten dneska nemohl, takže jste byli domluvení se sousedkou. Ta na vás ale úplně zapomněla a vy se teď nemáte, jak dostat do práce. A přece ve svém věku nebudete stopovat.

15. Při ranním cvičení jste si vyhodili záda a nejste schopni se ani sami obléci, natož dorazit do práce.

16. Včera se k vám pokusili vloupat a vy dneska musíte běhat po policajtech a především rychle nainstalovat nové zámky.

17. Vaše dítě i manželka onemocněli a vy musíte zůstat minimálně jeden den doma, abyste jim pomohli z nejhoršího.

18. Pokud je vaší nadřízenou žena, geniální výmluvou je migréna. Každá žena ví, jak vražedná taková bolest může být a ještě vás polituje.

19. Po cestě do práce jste se stali svědkem nehody a musíte jet sepsat protokol. Ať se někdo zkusí hádat s policisty, vy jen plníte svou občanskou povinnost!

20. Při vaření jste si opařili nohu (noha je nejbezpečnější, protože po vás nikdo nebude chtít, abyste si vyhrnuli rukáv a ukázali své zranění) a musíte jít k lékaři.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.25/5 (12 hlasů)

Další články k tématu: Práce a život