Menu
Úvod  › 

Chcete dítě? Milujte se každý den!

Každodenní sex zlepšuje kvalitu mužského spermatu, proto by spolu páry toužící po dítěti měly spát každý den. Tvrdí to nový výzkum.

Doposavad vedli odborníci zuřivé diskuse o tom, zda by se muži toužící po potomkovi neměli náhodou zdržovat sexu několik dní před tím, než se pokusí počít. Uvažovalo se o možnosti, že sexuální abstinence zlepšuje kvalitu spermií a zvyšuje tak šance na úspěšné početí.

Nicméně závěry nové studie doktora Davida Greeninga ze Sydney IVF (australského centra asistované reprodukce a léčby neplodnosti), které zveřejnila agentura Reuters, vypovídají o pravém opaku. Podle nich není rozhodně sexuální zdrženlivost u párů toužících po početí žádoucí.

Výzkumu se zúčastnilo 118 mužů, kteří měli sperma podprůměrné kvality. Vědci zjistili, že kvalita spermatu se významně zlepšila poté, co respondenti ejakulovali denně po dobu minimálně sedmi dní. Index, který udává poškození DNA se během této doby snížil z čtyřiatřiceti procent na šestadvacet procent. Častý sex sice může u některých jedinců snížit objem spermatu, ale naprostá většina mužů s tím nemá nejmenší problém.

"Je téměř jisté, že muži, kteří mají průměrně kvalitní sperma a pokoušejí se o početí potomka, by měli mít sex denně minimálně po dobu jednoho týdne před tím, než má jejich partnerka ovulaci," řekl vedoucí výzkumu.

"V kontextu asistované reprodukce může tato jednoduchá metoda pomáhat zlepšení kvality spermatu a dosažení vytouženého těhotenství." Greening předpokládá, že ke zlepšení kvality spermatu po časté ejakulaci dochází v důsledku minimálního působení škodlivých molekul na sperma.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články