Menu
Úvod  › 

8 znamení, že už jste připraveni na dítě

Chcete dítě? Pokud se poznáte ve více než polovině následujících signálů, jste připraveni na cokoli - včetně vlastního potomka.

1. Návštěvy u kamarádů s dětmi pro vás nejsou zdaleka takovým utrpením jako před nějakým časem. V podstatě vám ani nijak zvlášť nevadí, když vám při obědě malé dětské ručičky sahají do talíře a patlají po stole.

2. Jistě, štěňátka, koťátka a další roztomilá zvířátka vám připadají stále roztomilá, ale už neprahnete po tom mít nějaké doma. Je vám totiž už dávno jasné, že cokoli chlupatého nemůže vynahradit živé dítě, po kterém toužíte mnohem víc.

3. Docela ráda se stýkáte s kamarádkami-matkami, které probírají mateřská témata. Díky nim také máte představu o tom, jestli svému dítěti pořídíte kočárek čtyřkolku, nebo tříkolku, jaká je nejlepší značka dětské kosmetiky a jak ulevit dítěti od bolesti bříška.

4. Myšlenka na to, že se budete muset po delší časové období vzdát lodiček s jehlovými podpatky, titěrného krajkového prádla a nákupů v značkových obchodech, vám neuvrhává do absolutní deprese.

5. Představa, že budete dalších několik měsíců spát jen dvě hodiny denně vás sice nijak zvlášť nerozradostňuje, ale dokážete si představit, že po nějaký čas prochodíte noci s řvoucím dítětem. No co, alespoň zhubnete.

6. Ráda jíte ve stoje, nebo ještě lépe ve stoje v koupelně? Výborně! Potom jste skvěle vybavena na mateřství. Pokud navíc ráda dojídáte zbytky a nevadí vám obědvat v hluku připomínajícím pozemní jaderné zkoušky, začněte na početí pracovat okamžitě.

7. Souhlasíte s tím, že tělesné tekutiny a nejrůznější výměšky na oblečení vytváří zajímavý vzor, který je v souladu s nejnovějšími módními trendy. V podstatě si připadáte nesvá, když nejste poblinkaná nebo počůraná na viditelném místě.

8. Vyhledáváte nejrůznější formy bolesti a čelíte jim s úsměvem. Takže až se vám v noci zapíchne do bosého chodidla kostička Lega, nebo pařát robota, spokojíte se s tichoučkým "jejda" a radostně odkulháte do postele, abyste mohla za dalších deset minut vstát.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články