Menu
Úvod  › 

8 netradičních způsobů, jak utišit dítě

Už jste vyzkoušeli úplně všechno, co vás napadlo, ale dítě pořád pláče a pláče. Nabízíme vám netradiční způsoby, jak ho utišit.

Je úplně lhostejné, jak úžasné a skvělé dítě máte, zcela jistě ve vašem životě nastane okamžik, kdy budete toužit po tom, aby na sobě mělo vypínač, kterým byste mohli vypnout jeho vytrvalý pláč. Když už jste vyzkoušeli všechny osvědčené metody a vaše dítě přesto pláče dál, máme pro vás tipy, které zaberou:

1. Posaďte dítě na kuchyňskou linku vedle dřezu a otevřete vodovodní kohoutek (samozřejmě ho nemusíte nutně posazovat na linku, klidně ho můžete i chovat). Zvuk tekoucí vody i tento zrakový vjem působí na děti uklidňujícím dojmem. Navíc odhlédnou od toho, kvůli čemu původně plakaly a jejich pozornost se upře jiným směrem.

2. Přineste si kosmetické zrcátko a podržte ho dítěti před obličejem. Jejich vlastní obraz opět rozptýlí jejich pozornost, i když si ho se svou osobou dokáží spojit až děti ve věku kolem roku a půl.

3. Začněte dítěti vyprávět pohádku. Je úplně jedno, kolik mu je let a jestli jejímu obsahu porozumí. Důležité je to, že vyprávění pohádky vás "donutí" zklidnit hlas a zvolit úplně jiný tón řeči. I když si toho možná nejste vědomi, ve stresu máte jiný tón hlasu a vaše dítě to vnímá.

4. Kupte si bublifuk a když je nejhůř, začněte dělat bubliny. Opět jde o způsob, jak odvést dětskou pozornost k jinému podnětu než byla příčina vzteku. Pokud se nezačne přímo smát, určitě se alespoň zklidní. Problém je v tom, že možná bude následovat nový záchvat, až přestanete.

5. Začněte dítěti šeptat přímo do ouška. Je jedno, co mu budete říkat. Klidně může jít od krátkou říkanku, nebo stále jednu větu opakovanou pořád dokola. Zvuk šepotu zabírá především na velmi malá miminka, údajně proto, že jim připomíná "šumění", které je obklopovalo v děloze. Navíc nikdo nedokáže šeptat vztekle.

6. Zapněte fén nebo vysavač. Náhlý zvukový podnět monotónního charakteru působí opět spíše na mladší děti. Starší dítě může náhle zapnutý spotřebič vyděsit a způsobit ještě větší záchvat.

7. Rozsvěcujte a zhasínejte světla. Tato metoda zaujme dítě jakéhokoli věku.

8. Vymyslete si jednoduchý popěvek, který stále dokola opakujte. Pokud se v něm bude objevovat jméno dítěte, tím lépe.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články