Menu
Úvod  › 

Nejstrašidelnější místa na Zemi

Domy, kde se odehrály masové vraždy, sklepení s duchy, bývalé tuberkulózní sanatorium i záhadný les oblíbený sebevrahy. Zveme vás na exkurzi nejstrašidelnějších míst na světě.

Mnoho lidí má strach ze světa, který leží mimo realitu a mimo náš dosah. Největší strach a hrůzu vzbuzují věci, které nemůžeme vidět, nebo vysvětlit, ale naše představivost běží naplno. To je také důvod, proč v nás určitá místa vzbuzují nevysvětlitelný strach; slyšíme zvuky, cítíme nebo vidíme cosi, co nedokážeme vysvětlit. Ať už v nadpřirozené síly věříte, či nikoli, nechte se provést po nejstrašidelnějších místech světa:

1. Podzemí Edinburghu, Skotsko

Kdysi byly používané jako sklepy, dílny i domovy obchodníků a řemeslníků, protože vzhledem ke stále zvyšující se populaci nebylo v centru města dostatek místa. Na dlouhou dobu poté upadly v zapomnění do té doby, než se začal budovat nový most, v současné době jsou hojně navštěvovány turisty a příznivci paranormálních jevů. Celá řada lidí totiž v těchto prostorách pociťuje nevysvětlitelné jevy, jako například náhlou nevolnost, zvracení a mnoho z nich tvrdí, že zde vidělo i duchy. Nikdo přesně neví, kdo jsou nepřátelská zjevení a proč se tady zjevují, ale podle vyznavačů nadpřirozených jevů jde o jedno z nejstrašidelnějších míst na světě.

2. Laularie House, New Orleans, Louisiana

New Orleans se prokletými domy, strašidelnými hřbitovy a začarovanými budovami jen hemží. Francouzská čtvrť má však mezi nimi výjimečné postavení. Sídlili tady vyznavači woodoo, vrazi a piráti a do dnešních dnů se tu zjevují duchové a další zjevení. Zejména potom bývalý hotel Laularie House duchaři milují, v jeho halách se ozývají skřeky a zjevují se mrtví otroci.

3. Katakomby v Paříži, Francie

Pařížské katakomby jsou spletí podzemních hřbitovů, tunelů a cestiček vytvořených z lidských kostí. Největší rozvoj zaznamenaly v osmnáctém století, kdy se město neustále rozrůstalo. V současné době jsou především turistickou atrakcí. Přezdívá se jim Říše smrti a na návštěvníky působí vskutku impozantním dojmem. Lebky a kosti navrstvené v temných zákoutích a podél stěn však zřejmě nejsou jen neškodným pozůstatkem po zemřelých. Návštěvníci tvrdí, že tady slyší podivné zvuky, vidí zjevení a občas na ně sáhne něco neviditelného.

4. Waverly Hills Sanatorium, Louisville, Kentucky

Sanatorium Waverly Hills bylo otevřeno jako standardní nemocnice v roce 1910 a pobývalo v něm padesát tuberkulózních pacientů. Když se v Kentucky rozmohla tuberkulózní epidemie změnila se nemocnice v sanatorium, které poskytovalo útočiště sto čtyřiceti pacientům. Fungovalo až do roku 1961, kdy bylo zrušeno. Za dobu jeho fungování v něm zemřelo množství pacientů a dvě ošetřovatelky spáchaly sebevraždu. Je považováno za jedno z nejstrašidelnějších míst ve Spojených státech kvůli zjevení, která se zde objevují, záhadně zapínajícím se světlům, podivným zvukům a stínům míhajícím se na stěnách.

5. Les Aokigahara, Japonsko

Les Aokigahara v Japonsku má přezdívku "moře stromů" a nachází se na úpatí hory Fuji. Jde o oblíbené místo sebevrahů a paranormálních jevů. Podle místních pověstí tady sídlí nadpřirozené bytosti a ty mají za následek abnormálně velký výskyt úmrtí v této oblasti. Údajně jde o duchy mrtvých lidí, kteří způsobují u návštěvníků lesa velmi nepříjemné pocity a sebevražedné sklony.

6. Amityville Home, Long Island, New York

Masová vražda, která se odehrála 13. listopadu 1974, učinila z Amityville home na Long Islandu v New Yorku jedno z nejstrašidelnějších míst na světě. Vystřídala se tu řada rodin a nájemníků, ale nikdo tady nevydržel déle než několik dnů. V domě se zjevují duchové, ozývají se podivné zvuky, dveře se samy otevírají a zavírají, přes noc se svléká povlečení z postelí, zvoní domovní zvonek a hračky se samy od sebe pohybují.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Špína a násilí: Nejotřesnější letiště na světe
8 mýtů o upírech a jejich vysvětlení
Test: Nejdražší věci světa