Menu

Práce

Schůzky v kanceláři? Udělejte dobrý dojem

Čeká vás důležité jednání nebo obchodní schůzka? Nezáleží jen na tom, co řeknete, ale důležité je také to, jak své sdělení podáte a v jakém budete prostředí. Pojďme se tedy podívat na to, jak má vypadat reprezentativní kancelář.

Jak si říct o lepší plat?

Patříte také přibližně ke 3/4 Čechů, kteří jsou spokojeni se svou prací? A přesto se necítíte finančně ohodnoceni tak, jak byste očekávali? Pak nesmutněte. Je to bohužel normální a je třeba najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak si říct o lepší plat?". Nebude to možná příjemné, ale s pomocí našeho sedmera to s lehkostí zvládnete. 

Jak navrhnout elegantní vizitku?

Zatímco zaměstnanec větší firmy si obvykle musí vystačit s unifikovanou navštívenkou, ať už jde o ředitele nebo řadového pracovníka, podnikatelé a lidé na volné noze se v tomto ohledu mohou realizovat o dost více. Do svých vizitek si jednoduše mohou promítnout cokoliv je napadne. Ovšem, jak už to tak bývá, ne každý nápad je dobrý.

Kde a jak najít brigádu?

V dnešní době je naprostým standardem, že lidé již od mladého věku (většinou hned od 15 let, občas ale i dříve) shánějí brigády a částečné úvazky. Skoro každý student ke škole ještě pracuje. Najít takovou brigádu ale nemusí být vždy snadné. Jak a kde je možné hledat se dozvíte v tomto článku.

Kdy je vhodný čas na změnu práce?

Člověk by měl dělat to, co ho baví. Občas, například když hledáme svou první práci a nakonec ji dostaneme, si říkáme jak je to skvělé, a že je to to pravé pro nás a bude nás bavit. To se ale může velice rychle změnit. Buďto nás práce omrzí nebo najdeme práci zajímavější, omezuje nás zdraví, anebo prostě chceme změnu. Každopádně bychom my sami měli vědět co je pro nás nejlepší a kam v životě směřujeme a čeho chceme dosáhnout. Musíme v sobě také najít odvahu udělat krok vpřed, dát výpověď a změnit zaměstnání.

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

Co vám pomůže v nové práci začlenit se do kolektivu

Začlenit se do kolektivu je velmi důležité, protože ačkoliv chodíme do práce vydělávat peníze, chceme se tam cítit dobře. Vztahy na pracovišti mohou být přátelské, ale i nepříjemné až vyostřené. Na začátku je důležité, jak se zapíšeme, tedy jaký uděláme na druhé dojem.

Jak dokonale zkazit pracovní pohovor

O to místo stojíte, máte pro něj výborné předpoklady, ale pak se stane něco, co vás definitivně vyřadí ze hry. Následující věci vaše pracovní interview dokonale "zazdí."

Jak zvládnout emoce v práci?

Pohádala jste se s kolegou, seřval vás šéf, klient vám hodil nabídku na hlavu a ještě jste uvízla v dopravní zácpě. Naučte se zvládat emoce v situacích, kdy byste nejraději někoho fyzicky napadla.

Pohodlné sezení je základ pro práci v kanceláři

Každý, kdo tráví mnoho času vsedě, ať už v kanceláři, či doma u počítače, tak ví, jak je to náročné. Možná se na první pohled zdá, že na sezení na židli přece nic není a člověk z toho nemůže být unavený, opak je pravdou. Jestliže jste to také zažili, že několika hodinové sezení může způsobovat nepříjemné bolesti a můžete si připadat celí rozlámaní. Naše tělo totiž není tak dlouhému sezení přizpůsobené a již po hodině a půl sezení na židli nám ochabují svaly. Není se tedy čemu divit, že většina lidí se sedavým zaměstnáním trpí bolestmi zad a dalšími zdravotními problémy, které způsobuje nesprávné držení těla při sezení. Jak se s tím tedy vyrovnat? Stačí si pořídit kvalitní kancelářské židle, které nám umožní sedět pohodlně a bezbolestně.

5 signálů, že je čas změnit práci
6 vět, které v práci nikdy neříkejte
5 tipů, díky kterým najdete práci
Jak vás zabije kancelářská práce
5 zásad, které musíte dodržovat při práci z domova
5 tipů pro hledání práce v krizi
Ženy jsou tlustší, protože dělají méně domácích prací
Test: Jste spokojeni ve své práci?
Návrat do práce po mateřské: Jak ho zvládnout?
Pracující matky: Jak skloubit práci a rodinu
Test: Pro jakou práci se hodíte?
10 způsobů, jak být v práci výkonnější
První den v práci: Jak udělat dojem
Jak přežít v práci, kterou nenávidíte?
Jak poznat, že jste workaholik?
Drby v práci: Pravidla sebeobrany
Otázky, které určitě zazní u přijímacího pohovoru
Jak najít vysněnou práci?
20 uvěřitelný výmluv, proč jste nepřišli do práce
10 správných pravidel - jak na práci z domova
Jak zvládnout odchod ze zaměstnání?