Menu

Práce

Kde a jak najít brigádu?

V dnešní době je naprostým standardem, že lidé již od mladého věku (většinou hned od 15 let, občas ale i dříve) shánějí brigády a částečné úvazky. Skoro každý student ke škole ještě pracuje. Najít takovou brigádu ale nemusí být vždy snadné. Jak a kde je možné hledat se dozvíte v tomto článku.

Kdy je vhodný čas na změnu práce?

Člověk by měl dělat to, co ho baví. Občas, například když hledáme svou první práci a nakonec ji dostaneme, si říkáme jak je to skvělé, a že je to to pravé pro nás a bude nás bavit. To se ale může velice rychle změnit. Buďto nás práce omrzí nebo najdeme práci zajímavější, omezuje nás zdraví, anebo prostě chceme změnu. Každopádně bychom my sami měli vědět co je pro nás nejlepší a kam v životě směřujeme a čeho chceme dosáhnout. Musíme v sobě také najít odvahu udělat krok vpřed, dát výpověď a změnit zaměstnání.

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

Co vám pomůže v nové práci začlenit se do kolektivu

Začlenit se do kolektivu je velmi důležité, protože ačkoliv chodíme do práce vydělávat peníze, chceme se tam cítit dobře. Vztahy na pracovišti mohou být přátelské, ale i nepříjemné až vyostřené. Na začátku je důležité, jak se zapíšeme, tedy jaký uděláme na druhé dojem.

Jak dokonale zkazit pracovní pohovor

O to místo stojíte, máte pro něj výborné předpoklady, ale pak se stane něco, co vás definitivně vyřadí ze hry. Následující věci vaše pracovní interview dokonale "zazdí."

Jak zvládnout emoce v práci?

Pohádala jste se s kolegou, seřval vás šéf, klient vám hodil nabídku na hlavu a ještě jste uvízla v dopravní zácpě. Naučte se zvládat emoce v situacích, kdy byste nejraději někoho fyzicky napadla.

Pohodlné sezení je základ pro práci v kanceláři

Každý, kdo tráví mnoho času vsedě, ať už v kanceláři, či doma u počítače, tak ví, jak je to náročné. Možná se na první pohled zdá, že na sezení na židli přece nic není a člověk z toho nemůže být unavený, opak je pravdou. Jestliže jste to také zažili, že několika hodinové sezení může způsobovat nepříjemné bolesti a můžete si připadat celí rozlámaní. Naše tělo totiž není tak dlouhému sezení přizpůsobené a již po hodině a půl sezení na židli nám ochabují svaly. Není se tedy čemu divit, že většina lidí se sedavým zaměstnáním trpí bolestmi zad a dalšími zdravotními problémy, které způsobuje nesprávné držení těla při sezení. Jak se s tím tedy vyrovnat? Stačí si pořídit kvalitní kancelářské židle, které nám umožní sedět pohodlně a bezbolestně.

5 signálů, že je čas změnit práci

Mít práci není v dnešní době taková samozřejmost, jako tomu bývalo dříve. V první řadě byste si měli vážit toho, že vůbec nějakou práci máte a hodit za hlavu nápady týkající se nějakých změn. Máte-li to štěstí, že vás vaše práce baví a nepředstavuje pro vás pouze zdroj příjmů, pak se považujte za šťastlivce. Pokud se ale ve svém zaměstnání necítíte dobře, připadáte si nedostatečně finančně ohodnocení nebo máte jiné cíle, pak je možná čas změnit práci?

6 vět, které v práci nikdy neříkejte

Chcete si definitivně zničit svou profesionální pověst, vytočit svého šéfa a být první na řadě, až se budou rozdávat výpovědi? Potom do svého pracovního slovníku zařeďte následující věty.

5 tipů, díky kterým najdete práci

Můžete postávat u úřadu práce a nadávat, že je krize. Nebo můžete vzít svůj osud do svých rukou a zařídit si kariéru, kterou jste vždy chtěli. Následující tipy vám pomohou získat vysněné zaměsnání.

Jak vás zabije kancelářská práce
5 zásad, které musíte dodržovat při práci z domova
5 tipů pro hledání práce v krizi
Ženy jsou tlustší, protože dělají méně domácích prací
Test: Jste spokojeni ve své práci?
Návrat do práce po mateřské: Jak ho zvládnout?
Pracující matky: Jak skloubit práci a rodinu
Test: Pro jakou práci se hodíte?
10 způsobů, jak být v práci výkonnější
První den v práci: Jak udělat dojem
Jak přežít v práci, kterou nenávidíte?
Jak poznat, že jste workaholik?
Drby v práci: Pravidla sebeobrany
Otázky, které určitě zazní u přijímacího pohovoru
Jak najít vysněnou práci?
20 uvěřitelný výmluv, proč jste nepřišli do práce
10 správných pravidel - jak na práci z domova
Jak zvládnout odchod ze zaměstnání?