Menu

Stres

Závislost na pc, jak ji překonat?

Závislosti jsou odvěké problémy naší společnosti. Dají se vytvořit v podstatě na čemkoliv, některé mají sice trošku rozsáhlejší dopad než jiné, ale to neznamená, že bychom ty menší měli přehlížet. Nejznámější druh závislosti je na návykových látkách, které způsobují procesy ve vaší nervové soustavě a vyvolávají tím změny chování, nálady nebo vnímání okolí. Taková závislost je často brána i za jednu z těch nejhorších, vzhledem k mnohým zdravotním dopadům, které na vás užívání konkrétních látek může zanechat. Návyku se pak zbavuje velice těžko, protože se jedná jak o psychickou, tak i fyzickou závislost. Čím se ale liší vytvoření návyku třeba na počítač od klasické závislosti na nějaké látce? A jak se takové závislosti zbavit? Na to se pokusím v tomto článku odpovědět, dát pár tipů co dělat a jak závislost na počítač rozpoznat. 

Jaká je pravda o práci v kanceláři?

Mnoho lidí si myslí, že ti, co pracují v kanceláři, to mají snadnější, pohodlnější a ve všech směrech lepší než ti, co makají manuálně. Ano i ne. Není práce jako práce. Některá manuální práce může být v mnoha ohledech lepší, než práce v kanceláři. Tak jednoduché to opravdu není.

3 tipy jak zvládnout stres

I sebevíce uvolněný a klidný člověk může snadno podlehnout stresu. Ať už zjistíte, že se vám pokazilo auto, strhli vám z účtu peníze, které neměli, naštve vás kolega či šéf, uvíznete v dopravní zácpě. Událostí, jež vyprovokují nervový kolaps, existuje spousty. V podstatě se jedná o spouštěcí mechanismus, ale nasbíráno už jste patrně k tomu měli.

Jaké jsou vedlejší důsledky stresu?

Je vám jasné, že když se budete stresovat, dostanete infark a obecně stres vašemu zdraví nijak zvlášť neprospěje. Existují ale důsledky stresu, které vám hodně znepříjemní život, a o kterých jste nejspíš neměli ani tušení.

10 nenápadných signálů, že vás ničí stres

Tváříte se, že máte všechno pod kontrolou a zběsilé tempo vám v podstatě vyhovuje. Jak je na tom ale ve skutečnosti vaše tělo? Nechce vás náhodou upozornit na to, že to se stresem poněkud přeháníte?

Jíte z hladu, nebo ze stresu?

Přibrali jste v poslední době víc kilo, než je vám milé? Na vině může být skutečnost, že se přecpáváte ze stresu i v době, kdy nemáte hlad.

Test: Jste ve stresu?

Do jaké míry vás ovládá stres? Dokážete jej překonat a zvádnout s nadhledem, nebo jste pod jeho vlivem a promítá se negativně i do vašeho zdravotního stavu? Odpovězte na následujících deset otázek a zjistěte, jak na tom jste.

Nedaří se vám otěhotnět? Může za to stres!

Pokud se stále marně snažíte otěhotnět, na vině může být nadměrné množství stresu. Úzkost a nervozita totiž ovlivňují hladinu vašich hormonů a stojí v cestě vašemu úspěšnému početí.!

10 signálů, že už to se stresem přeháníte

Kasáte se, že u vás stres nemá šanci? A jste si tím tak jistí? Podívejte se, jakými signály se vám vaše tělo snaží naznačit, že jste v mnohem větším stresu, než si myslíte.

Stres vaše astma zhorší

Vědci zjistili spojitost mezi astmatem a mozkovou aktivitou. V čím větším stresu se nacházíte, tím závažnější bude váš astmatický záchvat.