Menu
Úvod  › 

3 metody, jak získat kontrolu nad pocením

Jestli dokáže něco spolehlivě srazit sebevědomí, pak je to propocené tričko s kruhy v podpaží v okamžiku, kdy to člověk čeká nejméně. Naštěstí existují metody, díky kterým lze získat nad tímto trapasem kontrolu a zůstat tak svěží po celý den.

Vylučování potu je přirozený fyziologický děj, který má pro organismus značný význam. Nicméně pach a propocené oblečení nepatří k společenským jevům a nikdo po tomto zážitku netouží. Nejvíce se člověk potí, když je horkove stresu a při tělesných aktivitách. Pot sám o sobě jako sekret vycházející z potních žláz nezapáchá. Za zápachem stojí bakterie, které se na pokožce běžně vyskytují a způsobují rozklad potu, který jde následně cítit.

Aplikace deodorantu proti pocení

Kontrolu nad pocením lze získat:

  • Vhodným oblečením
  • Dostatečnou hygienou
  • Vhodnou stravou
  • Vyvarováním se stresu
  • Používáním antiperspirantů
  • Konzultací s lékařem a odhalením příčiny

Mnohdy se za nadměrným pocením může skrývat onemocnění. Pokud jste však jinak zdraví a trápí vás pocení v horkých letních dnech, případně před zkouškou, obchodní schůzkou, pak si lze pomoci. Jak? To vám hned prozradíme.

1# Vložky do podpaží

Pokud již předem víte, že váš čeká náročný den, kde musíte vypadat skvěle a rozhodně nechcete riskovat kruhy v podpaží, pořiďte si vložky do podpaží, které zabrání odéru i kruhům na oděvu.

2# Vlhčené ubrousky

Během dne je vhodné dodržovat i hygienu. Každý nemá možnost skočit do sprchy. Naštěstí zde máte vlhčené ubrousky, kterými lze podpaží během dne otírat.

3# Citronová šťáva

Pokud ani deodoranty nezabírají, zkuste to přírodní cestou. Citronová šťáva srovnává pH pokožky. Vymačkejte citrón a pokapejte šťávou vatový tampónek a naneste do podpaží. Počkejte 10 minut a opakujte. Citronovou šťávu můžete naředit i vodou a nosit v rozprašovači. K dalším přírodním bojovníkům proti pocení patří jablečný ocet, soda, tea tree olej.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nadměrné pocení