Menu
Úvod  › 

Získejte štíhlý pas!

S létem přichází sezóna krátkých triček, topů a bikin. Štíhlý pas v ní bude vaší nejsilnější zbraní. Věnujte mu denně patnáct minut a získáte pas přepychových rozměrů. Ukážeme vám jak.

Existují tři hlavní typy ženské postavy: jablko, hruška a přesýpací hodiny. Přitom vzorec na ideální postavu zní: obvod prsou a boků by měl být stejný a pas zaujímat sedmdesát procent boků. Potom budou vaše proporce působit vyváženě a sexy i v případě, že nebudete mít míry obligátních 90-60-90.

Zatímco většina mužů se může pyšnit štíhlým pasem od přírody, ženy takově štěstí nemají. Je to způsobeno odlišnou tělesnou konstitucí, která umožňuje ženám donosit bez problémů zdravé dítě. I přes jejich poetický název jsou tělesné typy jablko a hruška považovány za poněkud méně atraktivní typ postavy. Ženy s postavou typu hruška mají boky výrazně širší než ramena, zatímco ženy typu jablko mají většinu tuku uloženou kolem břicha a nemají proto opticky žádný pas.

Navíc je široký pas spojený s většími zdravotními riziky. Ženy s postavou typu jablko mají vyšší riziko diabetu a kardiovaskulárních chorob. Jak se tedy dá štíhlý pas vytvarovat?

Zázračné cvičení

Pokud toužíte po štíhlém krásném pasu, můžete nosit korzet, nebo zvolit méně bolestivou a trvalejší cestu. Stačí, pokud věnujete denně dvacet minut cvičení a během dvou týdnů se už budete moci těšit z viditelných výsledků. O měsíc později byste si měla být schopná pořídit nové oblečení, které bude v pase o jedno číslo menší.

Podstata štíhlého pasu tkví v posilování čtyřech základních svalů: přímého, příčného, vnějšího šikmého a vnitřního šikmého břišního svalu. Je ovšem důležité, aby pracovaly v synchronizaci se zádovými svaly, potom dosáhnete vytouženého výsledku mnohem rychleji. Mějte také na paměti, že při cvičení se vám nevyplatí spěch a je nutné provádět cviky v klidu a soustředěně.

Nejdůležitějším pravidlem je však pravidelnost. Je skutečně nutné cvičit každý den, pokud máte dosáhnout viditelných výsledků v relativně krátké době několika týdnů. Před každým cvičením se nezapomeňte dostatečně zahřát a protáhnout. Základní výchozí pozicí je leh na zádech, každý cvik opakujte desetkrát až dvanáctkrát.

Most

Základní pozice: Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenou, celá plocha chodidel je opřená o podlahu. Ruce jsou za hlavou, ale prsty se nedotýkají, pupík přitažený k páteři. Zvedněte hlavu, ramena a současně pomalu zvedejte boky. Vydržte deset až dvacet sekund. Poté povolte svaly a vraťte se do výchozí pozice.

Zdvihy nohama

Lehněte si na záda a natáhněte nohy. Ruce leží podél těla dlaněmi dolů. Pupík přitažený k páteři. Zvedněte natažené nohy do pravého úhlu s podložkou. Vytáhněte nohy o několik centimetrů nahoru a pokuste se několik sekund vydržet. Vraťte se do výchozí pozice a znovu opakujte. Pohyb musí být kontrolovaný, nesmíte nohy zvedat švihem.

Criss-cross

Lehněte si na záda, skrčte pravou nohu v kolenu, levý kotník položte na pravé koleno, levé koleno směřuje do strany. Ruce máte za hlavou, prsty se nedotýkají, lokty otevřené, pupík přitažený k páteři. Zvedněte hlavu a ramena a přibližte pravé rameno k levému kolenu tak, abyste se loktem dotkli kolena. vydržte deset až patnáct sekund, poté se vraťte do výchozí pozice a opakujte na druhou stranu.

Zdvihy s nataženýma rukama

Opět si lehněte na záda, nohy pokrčené v kolenou, celá plocha chodidel spočívá na podložce. Ruce jsou natažené za hlavou, prsty leží na podlaze. Zvedněte najednou natažené ruce (nesmíte je v průběhu cviku skrčit), hlavu a ramena. Vydržte deset až patnáct sekund a pomalu pokládejte na podlahu do výchozí pozice.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu