Menu
Úvod  › 

Získejte ploché břicho

Pošlete definitivně pod zem svůj pivní pupek a vysoustružte si břicho jako pekáč buchet. Ukážeme vám, jak na to, aby vaše břišní svaly dostávaly ženy to transu.

Kdybyste si měli vybrat jen jeden fitness cíl, co by to bylo? Pokud jste jako většina lidí, chtěli byste mít vypracované břicho. Zní to jednoduše; udělejte denně stovku sklapovaček a vaše břišní svaly se zázračně vyrýsují. Jenže tak jednoduché to není. I v případě, že se vám podaří dosáhnout tímto způsobem žádoucího vzhledu břicha, nepůjde o dlouhodobý výsledek.

Víc než cvičení

Možná už jste sami zjistili, že k tomu, abyste si vyrýsovali svaly na břiše, vám sklapovačky stačit nebudou. Samozřejmě, že fungují, a svaly jimi posilujete, nicméně stačí, pokud máte na břiše vrstvu tuku, zůstanou svaly ukryté pod ní a nikdo si jich nevšimne. Tuku se však nezbavíte tím, že budete posilovat svaly kritické oblasti. Mnohem lepších výsledků dosáhnete hubnutím a komplexním posilováním.

Především byste se měli snažit změnit svůj jídelníček. Jezte několik malých porcí v průběhu dne, abyste povzbudili svůj metabolismus a spalovali více kalorií. Stejně tak je nutné, abyste konzumovali méně kalorií, než spálíte. Správné jídlo by mělo obsahovat přibližně 50 - 60% sacharidů, 20 - 30% proteinů a 20 - 30% tuku. Nezapomeňte na dostatečný obsah vlákniny. Součástí jídelníčku musí být i dostatek tekutin.

Pohybový režim

Jakmile zredukujete svůj příjem kalorií, je čas začít trénovat. Pokud budete pouze hubnout bez cvičení a pohybu obecně, sice snížíte svou tělesnou hmotnost, ale o vypracované postavě si budete moci nechat jen zdát. K tomu, abyste skutečně získali ploché břicho s vypracovanými svaly, je nutné zařadit do svého programu pohyb. Ideální sportovní plán by měl obsahovat tři až pět dní v týdnu kardioaktivitu trvající 30 až 45 minut. Do posilování musíte zapojit všechny svalové skupiny (nikoli pouze břišní svaly) a posilovat byste měli dva až tři dny v týdnu. Je však důležité, aby tyto dny nenásledovaly hned po sobě a zařadili jste mezi ně i odpočinek. Nezapomínejte na dostatečné zahřátí svalů před cvičením, dostatečný příjem tekutin v jeho průběhu a strečink na závěr.

Geny a životní styl

Smutnou pravdou je, že i když budete dělat všechno podle pravidel, ztratíte tělesný tuk, nemáte záruku, že zhubnete právě na břiše. Ukládání tuku je řízené vašimi geny, takže nemůžete stoprocentně ovlivnit, kde se vaše tukové zásoby objeví. Například zatímco u žen se tuk ukládá obvykle na bocích a hýždích, muži mají tendence spíš k ukládání tuku na břiše a kolem středu těla.

To však rozhodně neznamená, že byste se nemohli zbavit tuku na problematických tělesných partiích. Jen je potřeba počítat s tím, že vaše úsilí může trvat delší dobu, právě kvůli vašim vrozeným dispozicím. Je nutné sledovat reakce svého těla a upravit životní styl. Sledujte své individuální hranice a těm přizpůsobte svou snahu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu