Menu
Úvod  › 

Proč je lepší cvičit doma?!

Stěžuješ si neustále, jak ráda bys chodila do posilovny a zhubla nějaké to kilo, ale kromě toho, že na to nemáš čas, tak nemáš ani peníze? Konec výmluv! Všechno zvládneš v pohodlí domova.

Dnes ti ukáži, že ne vždy potřebuješ nutně utrácet peníze za kurzy a posilovny a taky ne vždy musíš vycházet z domu, když si chceš pořádně zacvičit!

1) Nic tě to nestojí!

Žádné utrácení peněz navíc. Pokud bys ale přece jen chtěla malinko zainvestovat, můžeš si na internetu zakoupit různá videa se cvičením. Ale toho je jinak plný internet.

2) Nemusíš se hnout z domu!

Máš pouhou půl hodinku, aby sis stihla zacvičit? Žádný problém. Neztrácíš čas chystáním, oblíkáním, balením věci, cestou a dalšími formalitami v tělocvičně/posilovně. Prostě se jen převlečeš do cvičebního úboru a jdeš na to. Můžeš mít klidně mastné vlasy, dáš si v pohodlí domova sprchu, když prší nebo sněží, tak nemusíš ven, kde by ses nachladila. IDEÁLKA!

3) Můžeš cvičit každý den něco jiného!

Na co máš dnes náladu? Internet je plný možností, tedy videí, podle kterých můžeš cvičit. Např.: pilátes, jóga, zumba, posilování, tae bo... Tvé sportování bude různorodější a třeba tě to i víc bude bavit, když nebudeš stále na jednom (nebo třech) stroji.

4) Zainvestuj do stroje!

K Vánocům nebo třeba narozeninám máš již vymyšlený dárek - přej si rotoped, orbitrek nebo stepper (výběr je na tobě). Všechny tyto přístroje ti pomohou v pohodlí domova, když si nebudeš moct jít zaběhat ven kvůli nepříznivému počasí. Je to báječné kardio, díky kterému budou tvé nožky pěkně hubené a zadek pěkně pevný. Navíc to může být i zábava, pusť si k tomu oblíbený seriál nebo film a na chvíli i zapomeneš, že cvičíš.

5) Improvizuj!

Nemáš doma činky? Nevadí, vyrob si je. Napusť do plastové lahve vodu nebo použij třeba sprchové gely. Zkrátka cokoliv. Existují také všelijaké cviky např. se židlí nebo gumou. Také švihadlo moc nestojí a při tom je tolik účinné! Samozřejmě že pokud máš permanentku do posilovny, tak tě to donutí (někdy) jít tam a dělat něco se sebou, zatím co doma se třeba nedokopáš. Urči si plán, který striktně dodržíš! Cvičení takto v pohodlí domova je dobré třeba pro maminky na mateřské, které své ratolesti nesmějí pustit z očí. To pak jinou možnost nemají, jestliže se chtějí udržet fit. A jak je vidět, i doma se toho dá hodně zvládnout!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu