Menu
Úvod  › 

Proč by ženy neměly být šéfové

Nastupujete na místo, kde velí žena? Potom budete potřebovat mimořádnou dávku nervů a trpělivosti. Ženské velení má totiž jistá specifika, která se vám nebudou líbit.

Před začátkem dvacátého století si nikdo nedokázal představit ženu ve vedoucí pozici. S nástupem sufražetek začaly ženy volit a svět poznal feminismus, sexuální harašení a ženské šéfy. Jsou ale ženy skutečně stejné šéfové jako muži? Samozřejmě, že ne. Kdokoli tvrdí opak, buď nikdy pod ženou nepracoval, nebo je sám žena - a nejspíš obojí. Magazín Askmen sestavil důvody, proč by ženy neměly zastávat šéfovské pozice. Tady jsou:

Neumí kontrolovat své emoce

Pokud jste někdy pracovali pod ženským vedením, první věc, které jste si nejspíš všimli, byl pocit, že jste se vrátili zpátky na základní školu. Neustále máte pocit, že si musíte dávat pozor na pusu a hlídat si, s kým se jak bavíte, kontrolujete se a čelíte emocionálním výbuchům neznámého původu. Je to způsobené skutečností, že ženy mají tendenci dívat se na svůj tým jako na propletenec vztahů a nedokáží oddělit emoce od profesionality. Proto je také kolektiv pod ženským vedením zmítaný nejrůznějšími výlevy, hádkami, křivdami a podobnými vysoce profesionálními záležitostmi.

Mají syndrom matky královny

Jakmile se žena dostane do vědoucí pozice, začne ze svého dosahu odklízet všechny potenciální konkurentky. Je jedno, jestli má pocit, že by ji mohly ohrožovat na profesním nebo osobním poli. Většina zástupkyň ženského pohlaví je alespoň mírně paranoidní a iracionálně se domnívá, že všechny ženy v okolí pro ni představují ohrožení. O prospěchu, který pracovnímu týmu mohou přinést, pro jistotu vůbec neuvažují. Podle výzkumů ženy vyprovokují čtyřicet procent sporů na pracovišti. I když se to může jevit jako menšina, uvědomte si, že jen čtyřicet procent manažerských postů je obsazeno ženami.

Business je dělaný pro muže

Feministky se můžou třeba stavět na hlavu a kázat o rovnosti pohlaví, faktem zůstává, že vrcholový business je téměř výhradně mužskou záležitostí. Když pomineme nutnost ostrých loktů, měly by si ženy uvědomit, že ty nejlepší obchody se uzavírají mužným potřesením rukou nad koktejly u barového pultu. A to je i zůstane zkrátka mužskou záležitostí. Ženy se sice snaží dodat své osobnosti uměle mužský prvek, ale uznejte sami, že nošením asexuálních kalhotových kostýmků to nevytrhnou.

Jsou pomstychtivé a nedokáží odpouštět

Ženy jsou skutečnými mistry v pomstychtivosti, nenávidění, závidění a navíc v sobě tyto emoce samy rozpalují, takže se nemůže stát, že by jejich vztek časem vyprchal a ony vám například vaši netaktní poznámku či vtípek odpustily. A právě to z nich dělá příšerné nadřízené. Mužský šéf mnohem lépe chápe, že každý člověk je omylný, má nárok na chyby i nevhodné poznámky. Šéfová vám případné seky bude odpouštět mnohem hůř a i když už budete mít pocit, že se přes ně přenesla, vyrukuje s nimi v nejméně vhodný okamžik.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Starosti s prací