Menu
Úvod  › 

Jak procvičit celé tělo za pár minut

Každý ví, že cvičení je zdravé a prospívá nejen fyzickému tělu, ale i psychice. Nejenže se během cvičení vyplavují prostřednictvím potu z těla škodliviny, člověk si vyčistí bezvadně hlavu a nejspíš už jste zaslechli také o endorfinech, hormonech štěstí.

Chcete-li procvičit celé tělo, nemusíte přitom separovat jednotlivé svalové skupiny a přecházet od jednoho cvičení ke druhému. Je to zdlouhavé a nedosáhnete takových výsledků za krátkou dobu, jako u některých cviků, které naráz dokážou zapojit celé tělo. Přidáte li k tomu ještě i dynamiku, nejenže posílíte za pár minut své tělo, ale nastartujete metabolismus a budete hubnout kosmickou rychlostí.

Zdroj:Cvičení

CrossFit posílí celé tělo

Takových cviků ve světě CrossFit existuje nespočet. My vám dnes jeden takový cvik prozradíme. Je jim - angličák. Díky němu procvičíte tělo rychle a jedním vrzem. Angličák zvaný také Burpees je náročný a dynamický cvik, kde se pořádně zapotíte a pocítíte svaly celého těla. Díky němu zlepšíte hbitost, rychlost a reflexy. Zpevňuje nohy, zadek, záda, ruce a především střed těla. Mimo to díky tomuto cviku získáte výtečnou kondici a spálíte velké množství kalorií.

Co je to angličák?

Angličák je v podstatě jeden cvik kombinující několik dalších. Poctivý angličák se skládá z dřepu, kliku a opětovného dřepu s výskokem. Tato kombinace činí angličáky skvělým ukazatelem vaší fyzické úrovně. Původně je angličák cvik, který během druhé světové války používala americká armáda pro posouzení fyzické kondice vojáků. Jestliže voják nezvládl během dvaceti sekund minimálně 8 opakování, byla jeho fyzická úroveň posuzována jako velice slabá. Pokud však zvládl voják 13 a více angličáků, byl na tom fyzicky velmi dobře. Určitě se nesrovnávejte s vojáky, ale rozhodně tento cvik začněte používat pro posílení celého těla. Stačí skutečně jen pár minut a sami uvidíte, že není tak lehký, jak se na první dojem zdá.

Angličák - Burpees

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu