Menu
Úvod  › 

Které sporty jsou pro ženy nejvhodnější?

Na tuto otázku je poměrně těžké hledat odpověď, protože řada odborníků vám bude tvrdit, že nejméně vhodný sport pro ženy je silový. Přitom mnohé ženy právě tento druh sportu vyhledávají a naprosto jim vyhovuje. Potřebují adrenalin, proto není výjimkou spatřit ženu i ve sportovních aktivitách, jako je box, karate, judo, kickbox a další bojové sporty.

Nejčastěji se ženy zajímají o nejvhodnější aktivitu v době, kdy chtějí začít redukovat svá nadbytečná kila. Ovšem existují i případy, že k sportování přivede ženu určitý zdravotní problém. Jiné naopak hledají ve sportu nějaký druh seberealizace. Zatímco pro některé ženy je fuška vyjít do pátého patra pěšky, jiné bez každodenní fyzické aktivity nemohou vůbec fungovat. Každý člověk je uplácaný z jiného těsta.

Sportovní aktivity pro ženy

Někomu sedí pilates, jóga, aerobic, kolečkové brusle, tenis, plavání, běh, fitness a další. Za patrně nejlepší sport pro ženu se považuje vytrvalostní a kondiční. Patří sem i turistika, dnes tolik populární nordicwalking, cyklistika, taneční variace, jako je zumba. Nicméně na to, co vám opravdu svědčí, budete muset přijít samy. Není nic špatného vyzkoušet více sportovních aktivit a mezi nimi vybrat tu, která vám vyhovuje po všech stránkách. Jak po té fyzické, tak psychické. Výsledky jakéhokoliv snažení jsou vždy viditelné po několika týdnech. V každém případě je vždy lepší vykonávat alespoň něco, než sedět pasivně na zadku.

Sportovní aktivity střídejte

Vůbec není na škodu sportovní aktivity střídat, protože tělo je velmi chytré a na daný pohyb si časem zvykne. Budete-li například chodit běhat co druhý den stejnou trať, při stejné tepové frekvenci, tělo si po určité době zvykne a nebude již reagovat. Hubnutí se zastaví a po svém běhu se nebudete cítit tak unavená, jako na začátku. Mezi úplné novinky momentálně patří dynamické kardio, které se při každém tréninku mění. Tělo si tak nemá šanci zvyknout. Výborné je také střídat více sportů v jednom týdnu. Plavání, jógu, tanec... Vyberte to, co je vám blízké a s chutí do toho. Rozhodně se nebojte cvičit s vlastní váhou nebo používat činky. Rambo se z vás určitě nestane.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu