Menu
Úvod  › 

Vybudujte si tělo, které chcete

Pivní pupek a vyhublé ruce jsou beznadějně out. Je načase začít něco dělat a získat tělo, ze kterého půjdou ženy do kolen. Pomůžeme vás s jeho budováním.

V první řadě si ujasněte jaký je váš cíl. Profesionální trenéři, které oslovil magazín Askmen, uvádějí, že jejich klienti chtějí dosáhnout většinou jednoho z následujících třech cílů:

Snížení hmotnosti

Pokud se cvičením začínáte, udělejte si kruhový trénink sestavený z deseti až dvanácti cviků po deseti až patnácti opakování. Kruh absolvujte dvakrát až třikrát a mezi jednotlivými typy cviků zařazujte pouze minimální odpočinek.

Vybudování svalů

Pro většinu mužů trenéři doporučují sérii cviků, které zvládnete zopakovat osmkrát až dvanáctkrát. Zacvičte jednu sérii, dejte si šedesát sekund odpočinek a znovu zopakujte sérii. Až dokončíte určený počet opakování série, přejděte k dalšímu typu cvičení.

Zvýšení hmotnosti

Základní pravidlo zní: velká zátěž a malý počet opakování (obvykle se série sestává ze tří až pěti opakování nejdůležitějších pohybů, jako jsou dřepy, zdvihy a sklapovačky). Je také potřeba dodržovat delší odpočinek (až několik minut) mezi jednotlivými sériemi. Samozřejmě však tímto způsobem necvičíte celou dobu. Začněte s malým počtem opakování základních pohybů a prokládejte je větším počtem opakování s lehčími závažími a kratšími periodami odpočinku.

Další důležitým faktorem při budování fyzičky, kterou chcete, je čas, který cvičení můžete věnovat:

Dva dny v týdnu

Ať už máte jakýkoli cíl, minimum, které musíte cvičení věnovat, jsou dva dny v týdnu. Pokud budete své svaly trénovat méně často, mezi jednotlivými tréninky bude příliš velká pauza a svaly nebudou mít důvod růst.

Tři dny v týdnu

Tři dny v týdnu jsou pro cvičení optimálním intervalem. Jeden trénink věnujte horní části těla, druhý zaměřte na dolní část. Pokud tedy chodíte trénovat třikrát týdně, plán tréninku bude horní část - dolní část - horní část. Další týden budete pokračovat dolní část - horní část - dolní část. Pokud chodíte čtyřikrát týdně, střídejte opět trénink horní a dolní části těla. Častěji než čtyřikrát týdně byste trénovat neměli, protože vaše svaly potřebují také odpočinek a relax.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Cvičení pro lepší postavu