Menu
Úvod  › 

Věty, za které by trenéři vraždili

Najali jste si trenéra, abyste konečně pohnuli se svými špeky a dosáhli na vysněnou postavu. Jenže pak místo cvičení a vyváženého jídelníčku vymýšlíte výmluvy a nesmysly, kterými ho krmíte. Z těchto vět svých klientů lezou fitness trenéři "po zdi."

1. "Nemám čas."

Údajný nedostatek času je výmluvou číslo jedna. Jako magické zaklínadlo, proč nemůže cvičit/žít zdravě ji používá prakticky každý, kdo se neúspěšně snaží zhubnout, a kdyby si to mohli dovolit, trenéři by vám za ni nejraději uštědřili "jednu výchovnou." Uvědomte si, že v jednadvacátém století neexistuje žádný dospělý člověk, který by disponoval neomezeným množstvím volného času, ale všechno je o vašem přístupu a žebříčku priorit, který si vytvoříte. Ujasněte si sami pro sebe, co je pro vás důležité a buďte ujištěni, že ve svém programu zcela jistě čas na sport i zdravou stravu najdete. Problém totiž není v přeplněném diáři ale ve vaší hlavě.

2. "Ale já jsem se vůbec nezpotil/a."

Fitness trenéři si stěžují, že podobně nesmyslnou stížnost používají zejména jejich ženské klientky, které mají pocit, že pokud jim nekape pot i z uší, není trénink k ničemu. Jenže to, jestli se při cvičení potíte či nikoli, nevypovídá vůbec nic o tom, jak efektivní nebo důkladné ono cvičení bylo. Při kardiu se samozřejmě budete potit mnohem víc než při posilování nebo józe. A pokud se máte za čas pyšnit svůdně vytvarovanou postavou, bez posilování to rozhodně nepůjde.

3. "A teď jdu na pivo/víno."

Víte, co vašeho trenéra dokonale zdeptá? Když mu po odcvičeném tréninku oznámíte, že se jdete odměnit něčím vysoce kalorickým - typicky zamíříte z posilovny rovnou do hospody. Je to podobná logika, jako kdybyste si koupili nové šaty a na oslavu toho se v nich šli vyválet v bahně.

4. "Nejsem na to dost ohebný/á."

Nejste na ten daný cvik dost ohební/silní/zdatní? To ale není důvod pro to, abyste ho nedělali, naopak by vás to mělo vybičovat k tomu, abyste se o něj pokusili znovu a znovu, dokud ho nezvládnete. A místo toho, abyste svého trenéra přesvědčovali, že tento cvik nezvládnete, se o to v ušetřeném čase můžete pokoušet.

5. "Mám to v genech."

Kdyby si nějakou výmluvu měli trenéři nechat pozlatit a zarámovat, byla by to prohlášení o nevhodné genetické výbavě, která vám brání zhubnout. Ano, jsou lidé, kteří mají rychlejší spalování a hubne se jim lépe (nebo se o to ani nemusí pokoušet), a potom my ostatní, kteří se zkrátka musíme hlídat a snažit, abychom unikli nadváze. Nicméně pokud nejste vážně nemocní, nic nebrání tomu, abyste si udržovali zdravou váhu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články