Menu
Úvod  › 

Chcete zatočit s celulitidou: Co funguje a co ne?

Krémy, cvičení, dieta, laser, nebo liposukce. Co vás zbaví celulitidy a co jen vytáhne z vaší peněženky peníze?

Přibližně osmdesát procent žen ve věku od dvaceti do čtyřiapadesáti let trpí celulitidou. Pomerančová kůže je pro mnoho žen estetickým problémem, se kterým se nehodlají smířit. Co se ale s celulitidou dá reálně dělat a co z nabízených možností funguje a co naopak vůbec?

Cvičení

Umínila jste si, že strávíte hodiny v posilovně, abyste zatočila se svými dolíčkovými stehny? Pokud hodláte cvičit jen kvůli tomu, abyste se zbavila celulitidy, ztrácíte čas. Celulitida má totiž jen velmi malou souvislost s tukem a cvičení vás jí nezbaví. Uvědomte si, že celulitida je především problémem pokožky a nikoli problémem "tukovým." Právě proto se objevuje především v partiích, které jsou méně zásobeny krví, jako jsou hýždě nebo stehna, a tam, kde je menší množství kolagenu. Na druhou stranu vám sportování může pomoci při prevenci vzniku celulitidy, protože zlepší krevní zásobení problematických oblastí.

Léčba laserem

V poslední době se stal velkým hitem v odstraňování celulitidy laser. Ten, velmi zjednodušeně, rozbíjí tukové buňky v problematických partiích, a zároveň stimuluje růst kolagenu, čímž se zlepšuje elasticita pokožky. Po laserové léčbě by měli pacienti nosit speciální prádlo, které pomáhá odbourávat celulitidu z problematických oblastí. Účinky laseru jsou však u většiny pacientů jen dočasné a trvají přibližně rok.

Dieta

Příčinou vzniku celulitidy je pokles kolagenu a odborníci se shodují, že vyvážený jídelníček bohatý na živiny může růst kolagenu podpořit. Firoblasty, které obnovu kolagenu podporují, potřebují aminokyseliny. Ty najdete například ve vejcích, fazolích, semenech, cereáliích, nebo například mořských plodech. Pomohou vám také potraviny, které zlepšují krevní zásobení podkožních vrstev, jako je například chilli, nebo červený pepř.

Kofein

Až si půjdete příště koupit další krém proti celulitidě, prostudujte si jeho složení. Většina z nich totiž obsahuje kofein, který je známým diuretikem. Oblasti postižené celulitidou mají tendenci zadržovat vodu. Kofein pomůže tuto tekutinu odstranit, ale absolutně neřeší problém městnání tukových buněk pod povrchem. Krémy s kofeinem tak dosahují pouze dočasného výsledku.

Liposukce

Pokud přemýšlíte, že půjdete kvůli své celulitidě pod nůž, pořádně si to rozmyslete. Klasická liposukce odstraňuje tuk hluboko v tkáních a nikoli těsně pod povrchem kůže, kde právě celulitida vzniká. Klasická liposukce vám proto v boji proti pomerančové kůži příliš užitečná nebude.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Pomerančová kůže: Zásady proti celulitidě
Akné u dospělých: Co ho může spustit
Naučte se zamaskovat kruhy a váčky pod očima
4 přírodní prostředky proti vráskám
Příčiny celulitidy: Vysoké podpatky i dlouhé lety