Menu
Úvod  › 

Ploché bříško sluší i na podzim

Břicho patří, především u žen, k jedněm z nejproblematičtějších partií těla. I když už je léto za námi a skončilo šílenství s hubnutím do plavek, která z nás by po vyrýsovaných buchtičkách netoužila? Teď je navíc ideální doba na to s tím něco udělat a ušetřit si příští rok spoustu předprázdninového stresu

Břicho patří, především u žen, k jedněm z nejproblematičtějších partií těla. I když už je léto za námi a skončilo šílenství s hubnutím do plavek, která z nás by po vyrýsovaných buchtičkách netoužila? Teď je navíc ideální doba na to s tím něco udělat a ušetřit si příští rok spoustu předprázdninového stresu.

Jak začít?

Prvním krokem na cestě k plochému vyrýsovanému bříšku je zbavit se přebytečného tuku. Tuky se nejlépe spalují při aerobním cvičení jako je běh, aerobic nebo spinning. Důležité je cvičit alespoň 3x týdně a vždy alespoň 30 minut, jen tak to bude mít smysl a tělo začne čerpat ze svých tukových zásob. Kromě hubnutí je vhodné do změn životního stylu zařadit také posilování. Ploché bříško je pěkné, ale pokud se vám pod kůží budou rýsovat břišní svaly, vypadá to ještě lépe. Nechcete přece vypadat pouze "hubeně", ale mít zdravou a pěknou postavu.

Také je na podzim vhodné začít s úpravami jídelníčku, abyste své návyky už měla příští léto zafixované. Správné složení jídelníčku se na úspěchu může podílet až ze 70 %! Základem je jíst častěji a po malých dávkách. Jen tak si tělo zvykne a přestane si ukládat energii "na horší časy". Strava by měla být pestrá a obsahovat hodně ovoce, zeleniny a obecně potravin obsahujících vlákninu. Není potřeba si úplně zakázat sladkosti a ostatní nezdravé prohřešky, ale je dobré je hodně omezit.

Cvičíte do úmoru a stále nic?

Bohužel, hubnutí břišních partií je běh na dlouhou trať a cesta k vytouženému cíli netrvá týdny. V některých případech, kdy je rozložení tuku dědičné, nemusí změny jídelníčku a cvičení úplně zabrat a v některých partiích se tuku nezbavíte ani po letech dřiny.

Problémy s přebytečnými tukovými polštáři nejen na břiše, ale i v jiných problematických partiích, jako jsou boky nebo stehna, lze v současné době rychle a účinně vyřešit také moderní metodou laserové liposukce. Touto metodou lze nejen redukovat podkožní tukové polštáře, ale i krásně vytvarovat postavu. Navíc podporuje tvorbu kolagenu, redukuje celulitidu a kožní nerovnosti.

Jak to funguje?

Speciální metoda laserové liposukce cílí na tukové polštáře a nezasahuje do okolních tkání. Následné podlitiny a otoky jsou tedy jen minimální. Navíc teď na podzim se případné modřiny dobře schovají pod oblečením. Díky tomu, že během zákroku není nutné klienta uvést do celkové anestezie, je možné se vrátit ke svým obvyklým aktivitám hned po provedení. "Laserovou liposukci lze provádět v lokální anestezii. Stihnout se tak dá za jediný den. To ocení především ti, kteří bojují s pár kily v oblasti břicha a nechtějí, aby jejich okolí vědělo o tom, že byli na liposukci," vysvětluje praktické výhody Anna Brandejs, spoluzakladatelka pražské kliniky estetické medicíny Brandeis Clinic.

I když se zákrok provádí pouze v lokální anestezii, pacient při něm necítí nic kromě tepla způsobeného laserem. Celý proces je maximálně šetrný, protože při něm nedochází k mechanickému trhání tuku jako při klasické liposukci.

Pokud už dlouho toužíte po dokonalé postavě a ve vašem úsilí se vám zatím nedaří, právě teď je nejvhodnější doba pro radikálnější řešení. Pokud se změnami začnete postupně už teď, do příští plavkové sezóny vstoupíte bez starostí. Případné pooperační nedostatky se navíc dobře skryjí pod oblečením. Objednejte se na nezávaznou konzultaci na Brandeis Clinic.. Více informací o laserové liposukci najdete také na Univerzitě krásy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 zvyků, které mohou za váš tuk na břiše
Mýty o vypracovaném břichu
Nejlepší cviky, díky kterým spálíte tuk na břiše
Překvapivé tipy pro ploché břicho
Vyzkoušené tipy, jak se zbavit nafouklého břicha
7 věcí, které se vám snaží říct vaše tlusté břicho