Menu
Úvod  › 

Co udělat dnes, aby se vám zítra lépe hublo

Rozhodli jste se zhubnout, ale stále svou změnu životního stylu odkládáte na později? Udělejte právě teď věci, které vám usnadní zítřejší hubnutí.

Také patříte mezi ty, kteří hubnutí neustále odkládají s tím, že začnete hned zítra? Dnes ale ještě cvičit nezačnete, ještě si dáte kalorickou bombu a sníte všechno, na co narazíte, protože si to přece ještě musíte užít. Letos ale může být všechno jinak a konečně se můžete s váhou pohnout tím správným a vytouženým směrem. Udělejte už dnes věci, které vám pomohou se zítřejším hubnutím:

1. Přeorganizujte kuchyni.

Zbavte se nezdravých jídel ve své kuchyni - zejména těch vysokokalorických, s přidanými cukry a nasycenými tuky. Na nic nečekejte a vyházejte je ihned. Pokud je nebudete mít doma po ruce, nebudete ani bojovat s pokušením, jestli je sníte, nebo se vám podaří odolat. Buďte v tomto ohledu nekompromisní. Uvědomte si, že to, co nebudete mít doma, nebudete moci ani sníst a neuloží se vám to jako tukové zásoby.

2. Nakupte.

Jakmile skončíte s likvidací kalorických potravin, vyrazte okamžitě do obchodu a zásobte se ovocem a zeleninou. Budete je potřebovat, až dostanete chuť něco "zakousnout." Místo toho, abyste automaticky sáhli po chipsech, čokoládě, sušenkách a dalších kalorických bombám, dáte si kousek ovoce nebo zeleniny. Pokud je budete mít po ruce, je mnohem větší pravděpodobnost, že je zvolíte, coby zdravou variantu.

3. Připravte se na trénink.

Vymlouváte se, že nemáte na cvičení čas? Potom je nejvyšší čas si ho udělat. Podívejte se na svůj zítřejší program a najděte si v něm pauzu, do které cíleně naplánujete sportování. Naplánujte si také, kde se vaše pohybová aktivita uskuteční a co k ní budete potřebovat. Pokud se například rozhodnete jít do posilovny, rovnou si sbalte tašku s patřičným vybavením, kterou si s sebou případně vezmete i do práce. Klidně si také zarezervujte dopředu lekci cvičení, které by vás zajímalo. Zkrátka snažte se už dnes minimalizovat potenciální zítřejší výmluvy.

4. Předvídejte své prohřešky.

Nikdo na světě nedokáže dlouhodobě vydržet bez prohřešků a škobrtnutí. Pokud je ale budete předvídat a počítat s nimi, nemohou vám ublížit. Klidně si je naplánujte a čas od času si dopřejte několik dílků čokolády, sklenici vína, nebo panáka. Uvědomte si, že stejně tak, jako nezhubnete z vynechání jednoho jídla, ani z přidání jednoho jídla neztloustnete. Nebudete tak mít tendenci vzdát celé své dietní úsilí kvůli jednomu prohřešku.

5. Plánujte.

Pokud budete mít naplánovaný jídelníček na příští den, výrazně se snižuje pravděpodobnost, že budete v průběhu dne hřešit. Napište si jídelníček minimálně na jeden či dva dny dopředu, zkontrolujte zásoby a klidně si připravte i krabičky, které si s sebou vezmete do práce. Výživoví poradci upozorňují, že stravovací prohřešky ve většině případů pramení z toho, že nemáte po ruce žádné zdravé jídlo, tudíž sáhnete po tom, co je zrovna v dosahu. Bez ohledu na výživovou hodnotu daného jídla.

6. Jděte brzy spát.

Žádná dietní strategie na světe nefunguje, pokud nebudete mít dostatek spánku. Podle studie provedené na Mayo Clinic lidé, kteří spí méně než sedm hodiny denně, zkonzumují v průměru o pět set padesát kalorií více.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší mýty o metabolismu. Odhaleny!
Jak zhubnout, když už jíte zdravě
5 největších mýtů o tom, proč nehubnete
Nejlepší tipy na hubnutí, když už vám není dvacet
Nejhorší a nejlepší alkohol pro vaši postavu
Dietní chyby vytížených matek