Menu
Úvod  › 

Jaký je váš tělesný typ?

Jste si jistá, že víte, jaký typ postavy vlastníte a jak byste se měla oblékat, abyste zakryla své nedostatky a zdůraznila své přednosti? Pomůžeme vám ujasnit si, jaký je váš tělesný typ.

Pokud vlastníte modelkovskou postavu s dokonalými mírami a vnadnými křivkami, je zbytečné číst dál, protože i kdybyste si na sebe navlékla pytel od brambor, budete vypadat skvěle. Jestliže se však potýkáte s nedostatky postavy a nejste si jistá, co vám vlastně sluší a co byste měla nosit, aby vynikly vaše přednosti a potlačily nedostatky, bude se vám hodit, když si ujasníte, jaký jste vlastně tělesný typ a jaká pravidla oblékání byste tedy měla dodržovat.

Postavte se před zrcadlo, kde uvidíte celou svou postavu. Pokud náhodou vlastníte v ložnici či šatně trojdílné zrcadlo, v němž byste se viděli ze všech stran, rozhodně ho využijete. Svlékněte se do spodního prádla a pořádně sama sebe prohlédněte. Můžete si vzít na pomoc i fotoaparát, kterým se zvěčníte ze všech stran. I když vám to může připadat jako hororová představa a za normálních okolností svou postavu rozhodně nepitváte, udělejte protentokrát výjimku. Jakmile správně identifikujete svůj typ postavy, poznáte i své módní spojence i nepřátele:

Postava: Přesýpací hodiny

Tento typ postavy je charakterizována přibližně stejně širokými rameny a boky a výrazným pasem. Jestliže jste majitelkou "přesýpacích hodin", máte obrovské štěstí, protože vám sluší prakticky všechno. Vyhýbat byste se však měla rolákům a volným střihům, v nichž budete vypadat zbytečně mohutně a přidají vám kila navíc.

Postava: Hruška

Jestliže je šířka vašich boků větší než hrudníku, vlastníte postavu typu hruška. Při tomto typu postavy může, ale i nemusí, být výrazný pas. Pokud máte postavu tvaru hrušky, měla byste důsledně nosit světlejší odstíny oblečení na horní polovině těla, zatímco tu spodní oblékat do tmavších barev. Do karet vám hraje "áčkový" střih oblečení a sukně s vysokým pasem.

Postava: Trojúhelník

Tento typ postavy je jakousi obrácenou variantou postavu typu hruška. Nejvýraznější jsou na vás ramena, která jsou širší než boky. Zamaskovat nedostatky postavy vám pomohou blůzy a košile s límečkem a topy s "padlými" rameny, které vám opticky zúží vrchní část těla.

Postava: Rovná

Pro rovnou postavu jsou typické stejně široké boky i ramena s prakticky žádným pasem. I když vám chybí křivky a vypadáte spíše chlapecky, můžete vypadat sexy a velmi žensky. Iluzi křivek vykouzlíte širokým páskem, svetry a bundičkami do pasu. Slušet vám budou i nabírané sukně či zvonové kalhoty.

Postava: Jablko, diamant

Pokud vlastníte postavu typu jablko, nebo diamant, nemáte nijak výrazný pas a všechen tuk se vám ukládá v okolí břicha a beder. Můžete mít zároveň i výrazný zadek či široké boky, ale také klidně můžete disponovat štíhlýma dlouhýma nohama. Při oblékání byste rozhodně měli odvést pozornost od svých problematických partií a zvýraznit například své štíhlé paže, nebo nohy. Slušet vám budou minisukně, nebo výrazné šperky. Zazáříte také v jednobarevných šatech, které oklamou oči pozorovatelů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články