Menu
Úvod  › 

Opatřete si správnou sportovní výživu

Máte tréninkový plán, jehož cílem může být zvyšovat výkonnost, zlepšovat tělesnou kondici, budovat svaly? Určitě řešíte i svůj jídelníček. Máme pro vás zajímavé tipy na jeho doplnění.

Sportujete rádi a využíváte k tomu každou volnou chvíli? V tom případě už jste svým sportovním aktivitám určitě přizpůsobili i životní styl. V posilovně jste jako doma. Máte tréninkový plán, jehož cílem může být zvyšovat výkonnost, zlepšovat tělesnou kondici, budovat svaly. Určitě řešíte i svůj jídelníček. Máme pro vás zajímavé tipy na jeho doplnění.

Proteiny vám vytvoří svalovou strukturu

Pokud se věnujete posilování a chcete budovat svaly, doplňte svoje stravování o proteiny s dostatkem vlákniny. V proteinech najdete hodně vlákniny, bílkoviny a minerály. Proteiny jsou základním stavebním kamenem svalů. Pokud při posilování nedodáte svému tělu dostatek proteinů, budou svaly naopak chudnout. Můžete sáhnout pro proteinových tyčinkách nebo nápojích. Najdete zde skutečně vysoký podíl bílkovin, naopak podíl cukrů je nízký.

Jak nabrat svaly, když vydáváte hodně energie?

Možná se váš organismus vyznačuje velmi rychlým spalováním a nabrat nějakou svalovou hmotu je pro vás opravdu velký problém. V tomto případě patříte do skupiny takzvaných ektomorfů, lidí s rychlým metabolismem. Jak přinutit své tělo, aby vybudovalo efektivní svalovou strukturu? Pomohou vám k tomu gainery vhodné pro ektomorfy. Jedná se doplňky stravy, přípravky skládající se z komplexních sacharidů a bílkovin, které pomáhají budovat svalovou hmotu. Pro tyto typy sportovců je totiž velice obtížné si svaly vybudovat, protože mají vysoký výdej energie.

Sledujte své výkony

Při sportu je také důležité zaznamenávat svůj výkon. Používejte snímače důležitých hodnot. Co umožňují sledovat?

- Vaši tepovou frekvenci včetně alarmů při dosažení mezních hodnot.

- Tréninkový čas, počitadla kol

- Výdej kalorií

Například chcete-li hubnout, je sledování tepové frekvence velice důležité, protože optimálně spalujete pouze při dosažení určité frekvence.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 věcí, které do posilovny nikdy nenoste
10 důvodů, proč byste měli začít posilovat ještě dnes
7 věcí, kterými ve fitku budete ostatním pít krev
Překvapivé důvody, proč vaše cvičení nefunguje
Cvičení, se kterými jen ztrácíte čas
10 pravidel, které byste měli v posilovně dodržovat