Menu
Úvod  › 

Zbavte se konečně celulitidy

Pomerančová kůže na stehnech není nic, čím byste se chtěli v létě chlubit. Zatočte s ní definitivně s pomocí následujících tipů.

Jakmile začnou teploty stoupat, stoupá i frustrace žen, které se potýkají s nehezkými dolíčky na stehnech a hýždích. Celulitida zkrátka nikdy nebude sexy a bohužel ji nelze zcela zlikvidovat (ať už vám reklamy plastických klinik tvrdí cokoli). To však neznamená, že nejde žádným způsobem ovlivnit a musíte se smířit se stávajícím stavem. Pokud zvolíte správné zbraně, můžete celulitidu významně rdukovat.

Celulitida vzniká v důsledku zvětšení objemu tukových buněk, které jsou vytlačovány k povrchu kůže, čímž vznikají typické dolíčky. Celulitida se zhoršuje věkem a velkou roli hrají geny i hormony, což také vysvětluje skutečnost, že u mužů je pomerančová kůže velmi vzácná. Co tedy můžete proti stehnům s dolíčky dělat?

Zapojte kartáč

Nejúčinnější a přitom velmi jednoduchou zbraní je prokrvení pokožky, kterého docílíte jednoduchým kartáčováním. Před tím, než si dáte sprchu nebo vanu, si udělejte pro sebe řas a několik minut masírujte suchou (nenanášejte na ni žádné krémy!) pokožku kartáčem. Začněte u spodních částí nohou a dlouhými "tahy" kartáčem postupujte směrem nahoru k srdci. Povzbudíte tak lymfatický systém, který pomůže vyplavení toxinů a odbourává tuková ložiska.

Dopřejte si masáž

Tato anticelulitidová zbraň je velmi oblíbená, protože se najde zřejmě jen málokdo, kdo by neměl rád masáž. K tomu, aby masáž měla na celulitidu žádoucí vliv, je potřeba dopřávat si je pravidelně. Pokud si je budete dělat sama, masírujte stehna a hýždě krouživými pohyby (použijte masážní olej) a opět postupujte od dolních partií směrem k srdci. Masáží dosáhnete prokrvení pokožky, čímž celulitidu dále redukujete.

Cvičte

Jen málokdo to slyší rád, ale neoddiskutovatelnou skutečností je, že celulitidu výrazně zmenšuje cvičení. Odborníci doporučují zejména jógu, která účinně pomáhá i proti nadměrnému zadržování tekutin, které k celulitidě přispívá. Pomůže vám také pravidelná chůze v rychlejším tempu.

Jezte chytře

Když si uvědomíte, že celulita jsou především zvětšené tukové buňky protlačené k povrchu pokožky, nebude pro vás žádným překvapením, že vzhled vašich stehen výrazně ovlivňuje množství tuku, které zkonzumujete. Polotovary, jídla plná nasycených tuků, alkohol a cukr vedou ke zhoršování celulitidy. Ale pozor; i kdybyste držela hladovku, vaše celulitida tím nezmizí. Chytře zvoleným jídelníčkem však můžete zabránit jejímu zhoršování. Odborníci také upozorňují na to, že ačkoli se většina lidí domnívá, že k celulitidě vede popíjení kávy, mírná konzumace kofeinových nápojů by neměla mít žádný vliv.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Křečové žíly, pohroma pro nohy
Přípravky proti celulitidě: Které fungují?
Příčiny celulitidy: Vysoké podpatky i dlouhé lety
Cvičení pro ženy, které nosí podpatky
Jak vám žabky zničí nohy