Menu
Úvod  › 

Tipy pro muže: Jak přežít její těhotenství?

Nikdo neříká, že to budete mít jednoduché. Jakmile otěhotněla, začínáte mít celkem oprávněně pocit, že vám ji někdo vyměnil. Víte, jak se podepíše její těhotenství na vašem vztahu a na co se musíte připravit?

Ať chcete nebo ne, těhotenství a porod jsou zkrátka výhradně ženskou záležitostí a i kdybyste byl ten nejchápavější partner na světě, ona vám nikdy neuvěří, že víte, jak se cítí. Připravte se proto na to, že právě tohle bude její hlavní argument, při všech hádkách, které spolu absolvujete. A že jich bude požehnaně.

Nicméně na druhou stranu je potřeba přiznat, že má pravdu. Můžete o tom mluvit. Můžete projevovat zájem. Můžete projevovat porozuměni a dokonce se můžete pokusit přečíst i některou z těch nezáživných knížek, které si nakoupila. Ale jakmile se ocitnete tváří v tvář podělaným plenkám a absolvujete osmou probdělou noc, budete stejně bezradní. I přesto existuje celá řada kroků a věcí, které můžete podniknout a podpořit tak svou těhotnou partnerku. Jestli ne hned, tak minimálně poté, co se jí srovná hormonální hladina, vám za to bude vděčná.

Těhotenství

Rady pro muže

1. Naslouchejte jí

Ano, samozřejmě je těžké udržet kamennou tvář, když vám už třetí hodinu detailně líčí otoky svých nohou, zvlášť když víte, že zítra bude na pořadu dne tvrdnutí břicha. Ale pokuste se to vydržet. Je normální, že jsou těhotné ženy úzkostlivější a přecitlivělé. Ostatně vy byste také byli, kdyby se uvnitř vás vyvíjel tvoreček, za kterého byste měli plnou zodpovědnost. Projevte pochopení a seberte veškeré zásoby trpělivosti, které jste si za poslední roky shromáždili. Budou se vám hodit.

2. Projevujte zájem

Každý člověk pochopí, že nemáte každý den náladu na to rozebírat, co asi váš potomek zrovna dělá v jejím břiše, jak je veliký a po kom asi bude mít oči. Každý, kromě vaší partnerky. Ničím si nenašplháte víc než projeveným zájmem. Zvyšte svou frekvenci hlazení jejího břicha, mluvte na něj (byť vám to připadá uhozené) a naslouchejte mu.

3. Přiznejte svůj strach

I když je to pro vás oba nová situace, je jasné, že ona je k vypořádání se s ní predisponována mnohem lépe než vy. Je normální, pokud se cítíte nejistí a nevíte, co dělat. Budete dobrý táta? Narodí se dítě s deseti prsty na rukou a dvěma nohama? Zvládnete uživit celou rodinu? Klidně jí své obavy přiznejte a zeptejte se, čím můžete být užiteční. Pokud se jí navíc dokážete přiznat se svou zmateností a obavami, získáte cenné body navíc.

4. Skládejte jí komplimenty

Každá žena si od jisté fáze svého těhotenství připadá jako velryba (ponechme stranou jestli i tak vypadá) a cítí se velmi nepřitažlivě. Její štíhlé pružné tělo zmizelo v propadlišti dějin a zůstaly jí jen obrovská bolavá prsa a ohromné břicho, které jí brání v jakémkoli rychlejším pohybu. Právě teď je však velmi důležité, abyste jí dali najevo, že je pro vás i tak přitažlivá. Kromě toho, že jí tím potěšíte, se vám možná podaří předejít i emočním výlevům na téma: ty už mě nemáš rád.

5. Naučte se jí ulevit

Bude se vám to hodit nejen při těhotenství, ale také při porodu. Uvědomte si, že její tělo teď reaguje jinak, než jste byli zvyklí a je potřeba k němu znovu objevit nový klíč. Nechte si ukázat jaké doteky a jaké masáže jí dělají dobře a naučte se je praktikovat.

6. Nenechte jí v tom

Je dost možné, že než otěhotněla, byla schopná spořádat půl kila tlačenky, zapít to dvěma pivy a navrch si dát sáček chipsů. Ale v zájmu zdraví vašeho společného potomka se těchto radostí vzdala. Pokud odmítnete změnit své stravovací návyky a pořád se před ní budete ládovat vlašákem, je dost pravděpodobné, že jí to za chvíli přestane bavit. Zapřete se a následujících devět měsíců jezte alespoň doma zdravěji, ostatně smažák si můžete dát na obědě v práci, aniž byste tím někoho provokovali.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články