Menu
Úvod  › 

8 tipů na pohodové těhotenství

Nespavost, otoky nohou, bolavá prsa, ranní nevolnosti. I když těhotenství může doprovázet řada nepříjemností, můžete si ho užít. Načerpejte užitečné tipy, jak na to.

1. Stanovte si priority.

Seznam úkolů, které by podle všech knih, časopisů a odborníků měly těhotné ženy zvládnout, je v podstatě nekonečný: měla byste sledovat vyvážení svého jídelníčku, pravidelně cvičit, nepřepínat se v práci, nestresovat se, být neustále vstřícně naladěná na svou rodinu i přátele. Místo toho, abyste se trápila tím, co jste udělala a neudělala, si raději stanovte priority. Soustřeďte se jen na to, co je pro vás důležité, zbytek si můžete dovolit v následujících devíti měsících zanedbávat.

2. Dělte se o radost.

Obklopte se lidmi, se kterými se budete moci dělit o pozitivní podněty. Až půjdete na ultrazvuk nebo na další lékařskou prohlídku, klidně požádejte svého partnera, kamarádku, nebo matku, aby vás doprovodili a mohla jste se s nimi podělit o radost a zážitky z toho, že uvidíte své dítě.

3. Fotografujte.

I když se vám to možná tak nejeví, těhotenství trvá v podstatě jen velmi krátkou dobu. Snažte se uchovat si vzpomínky i jinde než jen v paměti. Fotografujte své rostoucí bříško, objednejte se k profesionálnímu fotografovi a nechte se zvěčnit i se svým partnerem. Časem budete za tyto snímky vděčná a budete se k nim ráda vracet. Navíc, až uvidíte, jak vám to na profesionálních fotografiích sluší, budete se cítit mnohem lépe.

4. Pořiďte si sexy podprsenku.

Těhotenská podprsenka rozhodně nemusí vypadat jako beztvará věc v tělové barvě. V obchodech najdete obrovský výběr hezký a funkčních těhotenských podprsenek. Rozmazlete se a kupte si kvalitní a sexy kousek. Pozvednete tak nejen svá prsa ale i své sebevědomí.

5. Odolejte touze po zkracování.

Možná budete mít nutkání zkrátit si během těhotenství výrazně vlasy, zkusit zcela radikální barvu nebo jinou vlasovou proměnu. Odolejte a nedělejte to. Vaše měnící se tělo je pro oči vašeho okolí i vaše dostatečně "náročné" samo o sobě. Navíc budou v těhotenství vaše vlasy ve vynikající kondici, na zkracování budete mít dost času po porodu.

6. Myslete na svá záda.

V těhotenství víc než kdy jindy se musíte starat o svá záda. Pokud máte sedavé zaměstnání, pořiďte si rozhodně stoličku, kterou si podložíte nohy, a ulevíte tak svým kyčlím a bederní páteři. Její výška by měla být mezi třinácti a šestadvaceti centimetry. Pomůže vám i polštářek, kterým si podložíte bederní páteř, zatímco sedíte. Odborníci doporučují těhotným ženám spát na levé straně, aby se neomezoval přísun krve dítěti. Požádejte svého partnera, aby vám namasíroval záda tenisovým míčkem, uvolní vám tak svaly.

7. Cvičte.

Těhotenství je vynikajícím důvodem a motivací, proč začít cvičit. V průběhu těhotenství mají břišní svaly tendenci povolovat a oslabovat. Pokud je budete přiměřeně posilovat, zvládnou zátěž v podobě rostoucího dítěte mnohem lépe. Navíc se budete po porodu mnohem lépe zotavovat a získávat zpátky svou původní postavu. Cvičení vás také nabije energií a minimalizuje stres.

8. Najděte si svůj styl

Už dávno nejsou těhotné ženy odkázány na laclové beztvaré rifle. I v těhotenství můžete být krásná a sexy. V první řadě se nesnažte maskovat skutečnost, že jste těhotná, ale hrdě se k tomu hlaste. Vybírejte si oblečení, ve kterém vaše bříško vynikne a investujte do několika kvalitních kousků, které s vámi přežijí celé těhotenství.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jste těhotná? Příznaky raného těhotenství
Jak těhotenství změní vaši pokožku
6 poloh pro sex v těhotenství
Zjistěte nejpravděpodobnější termín početí