Menu
Úvod  ›   › 

Švihadlo ? malá posilovna do tašky

Švihadlo je velmi užitečná pomůcka, která se podílí na lepší hbitosti, koordinaci a pomáhá zlepšovat kardiovaskulární systém. Pravidelným skákáním se výrazně posiluje svalová vytrvalost. Díky švihadlu se dají bezvadně zredukovat nechtěné kilogramy, zpevnit a vytvarovat tělo.

Jde o sportovní aktivitu, kterou lze vykonávat z domova, navíc stojí jen pár "kaček". Mnohokrát se člověku nechce jít cvičit ani běhat, když venku prší, pak stačí vytáhnout z šuplíku švihadlo, vyhranit si trochu místa a zaskákat si. Možná si říkáte, že tolik místa pro švih lankem nemáte - potěšíme vás, protože dnes lze již zakoupit pouze rukojeti s provázky a droboučkým závažím, které kmitá (elektronické švihadlo). Tudíž skáčete a simulujete švih lankem.

Zdroj:Cvičení

Moderní elektronická švihadla

V rukojeti moderních švihadel je již zabudováno i počítadlo, které počítá nejen skoky, ale i čas a spálené kalorie. Máte-li v plánu zpevnit tělo, zlepšit fyzičku, zhubnout, pak neváhejte a pořiďte si švihadlo, které lze přibalit sebou na cesty. Vejde se do tašky a můžete si jej vzít ať už na víkendový pobyt s přáteli nebo školení. Pohyb člověku prospívá a švihadlo je k tomu ideální. A proč si švihadlo ještě pořídit?

Celkové posílení těla a zdravotní výhody

Při skákání se zapojuje celé tělo, jeho horní i dolní část, tudíž dochází ke zpevňování, posilování, hubnutí. Je to i výtečná prevence proti celulitidě, bolestem zad a jiným zdravotním neduhům. Pomáhá dokonce posilovat svěrače, takže časem dochází hlavně u žen v období menopausy k menšímu úniku moči.

Ze začátku mohou ženy tento problém pocítit, ale časem se to zlepší. Skákat přes švihadlo se dá na mnoho způsobů, tak, aby člověk zapojil co největší množství svalů. Snožmo, o jedné noze, klus, poskoky, vpřed, vzad apod. Jako u každého cvičení se doporučuje před a po skákání řádné protažení těla. Některé cviky mohou být zvlášť pro začátečníky náročné, tady je právě opět výtečnou variantou švihadlo bez lanka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články