Menu
Úvod  ›   › 

Posilovna u vás doma: Cvičení pro matky s dětmi

Přestaňte se vymlouvat, že nemáte čas chodit do posilovny a cvičit, protože se musíte starat o malé děti. Ukážeme vám, jak si vybudovat vysněnou postavu, aniž byste se musela vzdálit z obýváku.

Skutečnost, že jste doma s dětmi, neznamená, že musíte rezignovat na hezkou postavu a tělo, za které se nebudete muset stydět. Vaše domácnost skýtá spoustu příležitostí a možností, jak si vybudovat svaly a shodit přebytečné kilogramy. Stačí je jen využít:

Kuchyně

- Zatímco čekáte, až se ohřeje vaše jídlo v mikrovlnce, přistavte si nízkou stoličku nebo stupínek a opakovaně na něj stoupejte. Měla byste střídat nohy tak, jako kdybyste simulovala chůzi po schodech.

- Při vyndavání myčky na nádobí (nebo při mytí nádobí) se vytahujte na špičky a poněkolika sekundách povolte. Posilujete tak lýtkové svaly.

Jídelna

- Luxujete každé ráno příručním vysavačem drobky, které napadaly po snídani pod jídelní stůl? Když už jste v kleku na zemi, udělejte rovnou deset kliků.

- Čekáte, až vaše ratolesti konečně dojí brokolici, nebo jiné neoblíbené jídlo, které v nich nezmizí do deseti sekund? Udělejte deset výpadů na každou nohu. Posílíte si tak nejen všechny svaly na nohou, ale i hýžďové svaly.

Dětský pokoj

- Zatímco se díváte, jak si vaše děti hrají, udělejte pozici "prkna" (vzepřete se na loktech, ruce pod rameny, nohy natažené, a neprohýbejte se v bedrech).

- Nevyhýbejte se hrám s vašimi dětmi. I když vám to může připadat nedůstojné, či nudné, poskoky, dřepy, skákání a další pohyby, které k dětským hrám patří, prokazují vaší linii vynikající službu.

- Uklízíte po svých dětech každý den hračky z podlahy? Využijte toho a udělejte rovnou deset sklapovaček.

- Lehněte si na záda a zveděnete své dítě do vzduchu, jako kdybyste s ním dělala "letadlo." Vaše ratolest bude nadšená a vy si posítíte jedinečným způsobem svaly rukou, ramen a prsní svaly.

Koupelna

- Zatímco čekáte, až vaše dítě vykoná svou potřebu do nočníku, zaujměte opět polohu prkna a střídavě přitahujte jedno či druhé koleno až k hrudníku. Opakujte na každou stranu desetkrát.

- Je jasné, že nemůžete nechat malé děti ve vaně bez dozoru. Opřete se dlaněmi o její okraj (zápěstí směřují směrem do vany a vaše prsty naopak od vany), a posilujte zadní stranu paží tak, že se budete ohýbáním loktů spouštět dolů. Tělo musí být v rovině, neprohýbejte se.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejhorší chyby, které děláte při cvičení
Cvičení po porodu: Co musíte posilovat
Cvičení, které vás konečně zbaví špeků na břiše
Skákání na trampolíně je lepší než běh
6 nejúčinnějších cviků pro vaši postavu