Menu
Úvod  ›   › 

10 pravidel, které byste měli v posilovně dodržovat

Chodíte do posilovny? V tom případě si následující článek vytiskněte a rozdejte svým spolucvičícím. Kdyby tato pravidla dodržovali všichni návštěvníci posiloven, cvičilo by se v nich mnohem lépe.

1. Hekání není sexy.

Možná máte pocit, že čím víc budete hekat, funět a vzdychat, tím víc spálíte kalorií, nebo že tím větší svaly vám narostou. Buďte ujištěni, že nikoli. Zvuky, které vydáváte při posilování nemají s vaším výkonem nic společného a dokonce ani nepřesvědčí nikoho kolem vás, že dřete na maximum. Hekači a vzdychači jsou směšným a především obtěžujícím faktorem posiloven.

2. Smrt těžkým parfémům.

Horší než křečovití frajeři trousící trapné poznámky, jsou už jen křečovití frajeři, za kterými se táhne těžký odér pižmového parfému. Do zaměstnání se voňte, čím chcete (dokud nedostanete výpověď), ale do posilovny skutečně stačí deodorant.

3. Nářadí se střídá.

Zamilovali jste se do jednoho stroje? Tak si ho kupte domů a neokupujte ho hodiny v posilovně. Představte si, že i ostatní by na něm také rádi cvičili.

4. V posilovně se nekrade.

Když si nejste jisti, jestli už jiný cvičící na daném stroji skončil, není nic jednoduššího, než se zeptat. Stejně tak se neodpouští předbíhání ve frontě na stroje. Mohli byste také dostat činkou mezi oči.

5. Uklízejte po sobě.

Pro mnoho návštěvníků fitka to bude velmi překvapivé zjištění, ale stojany na činky a další nářadí se nevyrábí jen tak na ozdobu. Mají svůj konkrétní účel. Tak ho zkuste plnit.

6. Nepostávejte.

Pokud necvičíte, běžte si sednou na bar, nebo jděte domů. Postávání, opírání se o všechno v dosahu a překážení vám sympatie ostatních cvičících rozhodně nezíská.

7. Vypněte telefon.

Jestliže toužíte po telefonních hovorech a vybavování se, existuje pro to ve fitku velmi příhodná místnost. Říká se jí šatna, případně chodba.

8. Neodhazujte činky.

Je to hrozně příjemné, když si v poklidu cvičíte (případně máte sluchátka na uších) a najednou někdo blízko vás hodí na zem těžké činky. Nadskočíte metr dvacet a máte pocit, že se minimálně propadl kus patra, nebo se hroutí celá budovat.

9. Schovejte si genitálie.

Je jasné, že volné šortky jsou pohodlné, ale mějte soucit se svým okolím a dopřejte mu pouze omezený výhled.

10. Ukliďte po sobě.

Samozřejmě nikdo nepochybuje o tom, že jste naprosto výjimečná osobnost, ale buďte ujištěni, že nikdo netouží po tak intimním seznámení s vaším tělem, aby si užíval cvičení na stroji, který jste předtím zpotili a neotřeli.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 svaly, které se vám nevyplatí ignorovat
7 věcí, kterými ve fitku budete ostatním pít krev
Překvapivé důvody, proč vaše cvičení nefunguje
10 pravidel, která musí muži v posilovně respektovat
Cvičení, se kterými jen ztrácíte čas