Menu
Úvod  ›   ›   › 

7 nejotravnějších zvyků z posilovny

Zpívejte si při cvičení, vyřizujte pracovní hovory, zásobujte vtipnými historkami další cvičící a pokud možno neotírejte svůj pot z vybavení posilovny. Nabízíme vám návod, jak se spolehlivě stát nejnenáviděnějším návštěvníkem fitka.

Posilovny v lednu přetékají návštěvníky, kteří si dali ušlechtilá předsevzetí, že zhubnou. Kromě toho, že se budete víc mačkat (než dobrým předsevzetím dojde dech), budete se také muset vypořádat s otravnými zvyky některých cvičících. Následujících sedm je skutečně odporných - neděláte je náhodou také?

Karaoke klub

Naprosto chápeme, že cvičením se vylučují endorfiny a myšlenka na vysoustružený pekáč buchet na vašem břiše vás přivádí téměř do extáze. Navíc svou povznesenou náladu doplníte sluchátky s hudební produkcí, máte pocit, že se brzo vznesete a musíte svou radost vyzpívat do celého světa. O co výš vás ale povznáší hudba, o to níž klesají ostatní cvičící, kteří musí poslouchat vaše skřehotání. Když už musíte zpívat nahlas, nechte si to doma do sprchy.

Handsfree

Jistě, jste velmi velmi velmi zaměstnaní a nemůžete ztratit ani minutu svého drahocenného času. Pokuste se ale najít jiný způsob, jak demonstrovat okolí svou přezaměstnanost, než cvičení v posilovně, během kterého si vyřizujete své rádoby neodkladné telefonáty.

Ukecaný cvičenec

Možná se vám to zdá k neuvěření, ale naprostá většina lidí chodí do fitka cvičit a nikoli poslouchat vaše historky. Není nic otravnější než během cvičení poslouchat nekonečný proud řečí, které vypouští člověk vedle vás (a které vás, mimochodem, vůbec nezajímají).

Zabírání vybavení

I když máte možná opačný dojem, koupí vstupu do posilovny jste nezískali automaticky rezervaci na polovinu jejího vybavení. Tím, že necháte na jednom přístroji ležet svůj ručník, na druhém mp3 a na třetím aktuálně posilujete si vysloužíte od ostatních jen touhu praštit vás činkou do hlavy.

Zpocené vybavení

Logicky každý člověk touží po tom, aby při přesunu na další přístroj sedl do loužičky potu, která tam zbyla po někom cizím a držel v ruce upocená a lepkavá madla. Ničím jiným než zpoceným vybavením si nevysloužíte sympatie svých spolucvičících tak spolehlivě.

Mokrá stopa

Když se osprchujete, je naprosto zbytečné se sušit, nechte ze sebe vodu okapat při cestě do šaten a na záchod. Čím víc loužiček po vás zůstane, tím lépe. Ostatně chodit po suché podlaze mohou lidi doma.

Propocené oblečení

Je samozřejmě zbytečné prát oblečení z posilovny, když víte, že ho při další návštěvě znovu propotíte. Zatuchlý odér přece během pár minut vyvane a alespoň kolem sebe budete mít dostatek volného místa.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
5 základních fitness zásad
Hitparáda neúčinných cviků
Získejte svaly bez posilování
10 způsobů, jak se vyhnout bacilům v posilovně
Největší fitness dilemata: Vyřešeno!
Carnitin: Skutečně vám pomůže zhubnout?