Menu
Úvod  ›   › 

Posilování břišních svalů ? co děláte špatně?

Posilování? Břišáků? Je dnes velmi populární, a je to pravděpodobně proto, že většina lidí považuje vypracované břicho za sexy. Ovšem špatně by bylo zaměřit svou pozornost pouze na tuto oblast a zanedbávat ostatní svalové partie. Mít pekáč buchet na břiše a tenké nohy, povadlé ruce a shrbená záda by příliš sexy nebylo.

Takže první velkou a častou chybou je, že mnoho lidí doslova dře břicho a zapomíná na zbytek těla. Pravdou je, že skutečně vysekat břicho se povede jen málokomu. Při posilování břišních svalů je velmi důležité se zaměřit nejen na správnou techniku, ale i stravu. Pravdou je, že posilováním břicha si sice vybudujete pevnější břišní svaly, ale pokud na něm budete mít vrstvu tuku, nepůjdou vidět. Vhodné je tedy posilování doplnit o vyváženou a především správnou stravu, která tuto vaší soukromou výzvu podpoří. Cviků na břicho existuje celá škála. Od zkracovaček přes sedy-lehy, plank a neskutečné množství dalších cviků.

Muž ukazuje biceps

Nejčastější chyby začátečníků

  • Cvičení se zátěží - začátečník potřebuje nejdříve posílit břišní svaly samo o sobě. Vzít si do rukou zátěž a dělat například sedy-lehy by znamenalo odepsat se hned na začátku a více než posílení břicha si namůžete záda.
  • Zapírání nohou. Cvičení sedů-lehů je fajn, ale pouze v případě, že se nesnažíte někam zachytit nohy, případně vám je někdo druhý drží. V tomto případě už zapojujete svaly nohou - nikoliv břicha. Důležité je i správné dýchání.
  • Nesprávné ležení. Když ležíte na podložce, dbejte, aby vám pod zády nepodlezl ani brouček. Bedra musí být přitisknutá k podložce. Sami zaregistrujete, že nemusíte silou kmitat za pomocí rukou nahoru. Půjde to hůř, ale brzy ucítíte břicho zabírat a pracovat. Ovšem tento cvik je určen na horní část břicha.
  • Chceme-li zapojit i spodní část bříška - zvedneme nohy nahoru a snažíme se dotknout špiček. Cvik neprovádějte v případě, že již ucítíte bolest v bedrech. Cviků na břicho existuje nepřeberné množství, proto nemá smysl jmenovat všechny. Zaměřte se na dýchání, správnou techniku a počet opakování. Doplňte to vhodnou stravou a počkejte si několik měsíců na výsledky. Vysekat břicho je běh na dlouhou trať.
Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články