Menu
Úvod  ›   › 

Posilování doma ? poctivě a hlavně vytrvat

Nechcete či nemůžete z různých důvodů chodit pravidelně do posilovny a jiná specializovaná místa určená k vylepšování těla, ale přesto chcete na sobě pracovat, zlepšovat své výkony a postavu? Pak nezbývá než využít možnosti cvičení doma. Cvičit doma je dnes zcela běžné. Záleží na vašich prostředcích, cílech a možnostech.

Kondiční cvičení

Pro kondiční cvičení je domácí prostředí zcela dostačující a postačí minimální vybavení. Skutečně není potřeba kupovat běhací pás či rotoped. Stačí vám běhat po schodech, bydlíte-li v panelovém domě nebo si dopřát běh na čerstvém vzduchu. Výtečná kardio i posilovací pomůcka je švihadlo za pár korun. Rovněž cviky, jako je skákací panák a jemu podobné patří do kategorie kondičního cvičení. Díky internetu můžete mít i svého trenéra u vás v obýváku. Na youtube je dnes plno videí s cvičením zdarma - stačí si jen vybrat.

Zdroj:Posilování doma

Posilování doma

Co se posilování týče, to je otázka přímo na tělo. Opět záleží na vašem cíli. Zda chcete budovat hroudy svalů či zpevnit a rýsovat tělo. Posilovat se dá v podstatě i s vlastní váhou. Nicméně v dnešní době existují důmyslné posilovací pomůcky, které nejsou drahé, nevyžadují příliš prostoru a nahradí stroje. Takovým zařízením jsou například různé pružiny, TRX systém - nejvyhledávanější závěsný posilovací systém posledních let.

S budování svalové hmoty (bodybuilding) úzce souvisí správná strava, suplementy a tady už je potřeba investice do posilovacích strojů a činek. K tomu je zapotřebí disponovat i dostatkem místa. Zatímco kondiční cvičení, posilování s TRX, pružinami, pár činkami, nijak výrazně nezasáhne do vašeho bydlení, pro posilovací stroje je lépe vyhradit si jednu místnost. Máte-li vybráno, kterému typu cvičení dáte přednost, můžete začít sepisovat seznam potřebných pomůcek.

Jak cvičit poctivě a vytrvat?

Na začátku si napište své cíle, změřte se, zvažte, vyfoťte se a pak tak čiňte každý měsíc. Stále si připomínejte, proč jste začali. Za cvičení se nezapomeňte vždy řádně odměnit. Například dobrým zdravým dezertem. Výbornou motivací je umístit do místnosti, kde cvičíte zrcadlo. Ne kvůli naparování, ale kontrole správnosti cviků a rovněž vás to motivuje. I doma se hezky oblékněte - moderní tričko, top, tílko, legíny či kraťasy. Měli byste se cítit dobře. Pusťte si hudbu, která vás vyhecuje. Můžete si pustit i motivační video nebo přímo cvičit podle některého věhlasného trenéra online.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články