Menu
Úvod  ›   › 

5 věcí, které do posilovny nikdy nenoste

Nechcete působit v posilovně jako beznadějný exot a riskovat zbytečné úrazy a zdravotní komplikace? Potom následující věci rozhodně nechte doma.

Lze omluvit, že si ve všeobecném shonu zapomenete doma podložku na cvičení, ručník, nebo láhev s pitím. Naprosto neomluvitelné jsou ale některé módní kreace a vybavení, které si s sebou někteří "experti" na cvičení nosí. Malý průzkum v řadách členů redakce odhalil ženy, které chodí cvičit zumbu v balerínkách, nebo osoby, které považují ustřižené džínové šortky za naprosto vyhovující a sexy obleček na cvičení. Následujících pět věcí rozhodně do posilovny, ani na cvičení rozhodně nikdy nenoste:

1. Bavlněné oblečení.

Lákají vás bavlněná trička, tepláky, či kraťasy svou pohodlností a považujete je proto za ideální oděv na cvičení? Omyl. Bavlněné oblečení se při tréninku stane naopak vaším nejhorším nepřítelem. Bavlna totiž absorbuje pot, ale neodvádí jej směrem od pokožky a navíc pomalu schne. To znamená, že nasákne vaším potem a na konci cvičení budete mít pocit, že vaše oblečení váží o několik kilo navíc. Kromě toho oblečení nasáklé potem dráždí pokožku a jakmile zvolníte tempo, bude vám v něm zima. Místo bavlny sáhněte pro cvičení po syntetických materiálech, jako je například lycra nebo polyester. Tyto materiály odvádí pot od pokožky, jsou prodyšné a velmi rychle schnout.

2. Tenisky na běžné nošení.

Může své Conversky milovat až za hrob, ale to nic nemění na skutečnosti, že boty určené na běžné denní nošení se do posilovny a na cvičení zkrátka absolutně nehodí. Jejich podrážka není přizpůsobena tak velkým nárazům a tlaku, takže neposkytuje nožní klenbě dostatečnou oporu a noha v nich není dostatečně pevně "ukotvena." Kromě akutního zranění si můžete způsobit i chroničtější zdravotní problémy, jako je například poškození klenby chodidla.

3. Běžná podprsenka.

Pokud nemáte kvalitní sportovní podprsenku, raději rezignujte na jakékoli cvičení a raději choďte na procházky v pozvolném tempu. Kvalitní sportovní podprsenka je totiž absolutním základem. Na trhu jich najdete obrovské množství střihů, materiálů i designu. Je potřeba, aby vašim prsům poskytovala dostatečnou oporu, skvěle vám seděla a nehnula se z místa ani při nejprudších pohybech.

4. Šperky.

Možná jste líná je sundávat jen proto, že netušíte, jak nebezpečné mohou být a co všechno vám mohou způsobit. Prstýnky, náušnice, náramky a řetízky se mohou snadno zachytit za přístroje a zranit vás. Kromě toho lidský pot šperkům neprospívá.

5. Pleťové mléko.

Možná máte tendenci důkladně si promazat celé tělo tělovým mlékem ve stejném okamžiku, kdy vyjdete ze sprchy? Pokud se ale ještě stále potíte, kombinace tělového mléka a potu vyrobí něco, co se vám rozhodně nebude líbit a ještě méně se to bude líbit vaší pokožce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 způsobů, jak se vyhnout bacilům v posilovně
6 největších mýtů o cvičení
Posilte si zádové svaly: Cviky, které fungují
Posilovna u vás doma: Cvičení pro matky s dětmi
7 nejotravnějších zvyků z posilovny
Nejčastější výmluvy, proč lidé necvičí