Menu
Úvod  ›   › 

Cestovní seznam pro děti: Co jim sbalit na prázdniny

Jste uprostřed cestovní horečky a před odjezdem na dovolenou? Bez následujících položek se vaše dítě rozhodně neobejde. Využijte náš cestovní seznam.

Knihy, časopis a komiksy: Oceníte je, když budete své potomky potřebovat zabavit v letadle, při čekání v dopravní zácpě i na pláži. A navíc jim společné čtení rozhodně dá víc než například hraní na tabletu.

Cestovní hry: Kupte a zabalte s sebou hry, které můžete hrát po cestě i na místě rekreace. Ať už jde o cestovní variantu klasických her, nebo oblíbené karty a podobně.

Skicák, pastelky, fixy: Nemusíte s sebou balit všechny výtvarné potřeby, které doma najdete, úplně stačí vzít s sebou jeden blok a fixy, se kterými se bude moci vaše dítě zabavit. Hodit se budou i omalovánky.

Dětská CD: Pokud jedete autem, rozhodně nezapomeňte na dětská cédéčka, se kterými budete moci společně zpívat.

Jednotlivě balené sušenky a sladkosti: Nakupte jednotlivě balené tyčinky, sušenky a další sladkosti. Předejdete tak humorným situacím, kdy dítě ve snaze vydolovat z balíčku jednu sušenku, vysype všechny, přecpe se bonbónů, protože mu dáte k dispozici celý otevřený pytlík a podobně.

Nakrájené ovoce: Na cestu si nakrájejte například jablka, jahody, mrkev a další dobře uchopitelné ovoce a zeleninu, které budou vaše děti chroupat na svačinu.

Láhev s vodou: Na cestě na dovolenou dbejte na dostatečnou hydrataci dětí.

Lékárnička první pomoci: Měla by obsahovat náplasti s polštářkem i bez, gázu, elastický obvaz, lék proti bolesti (Nurofen, Panadol...), dezinfekci, opalovací krém, lék proti cestovní nevolnosti.

Igelitové pytle: Pokud nechcete zastavovat s každým odpadkem, nezapomeňte něco, do čeho budou vaše děti průběžně vyhazovat odpad.

Vlhčené kapesníky, do kterých si budou vaše ratosleti utírat ulepené ruce.

Náhradní oblečení: Využijete ho v případě nehody.

Přikrývka a polštářek: Oceníte ho, když vaše dítě po cestě usne.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Rodinná dovolená: Tipy na její přežití
Dovolená s dítětem: Užitečné tipy
5 zlatých pravidel pro dovolenou s přáteli
Test: Rozejdete se po dovolené?
Jak postavit dokonalý hrad z písku