Menu
Úvod  ›   › 

Jak vám děti mohou změnit život?

Děti změní život zásadním způsobem. Tady mě napadá několik otázek, které berte prosím s rezervou. Paříte do rána? Kouříte jednu za druhou? Pijete alkohol? Pořiďte si děti! Váš životní styl se tak změní na zdravější. I když? malé děti=malé starosti, velké děti=velké starosti.

S dětmi budete ponocovat také, ale jinak. Přidejte si k tomu obavu o zdraví a bezpečí dítěte a fakt, že už toho moc nenašetříte. Vlastně našetříte, ale budete se snažit šetřit hlavně pro dítě. To znamená, že svou pozornost přesunete ze své osoby na to mrňavé stvoření, které ze začátku jen pláče, křičí, řve, později pak odmlouvá a považuje vás přes veškerou vaši snahu za otravného rodiče. To už jsme skočili do období puberty. Ale víte co, tak hrozné to zase není. Rodičovství sebou přináší svá pro a proti. Která to jsou?

Zdroj:Děti

Budete žít zdravěji

Ačkoliv vás ponocování stejně nemine, žijí rodiče zdravějším stylem života. A to není výmysl, ale potvrzený fakt. Nakupují se kvalitnější potraviny a dokonce mají rodiče i pohyb, který třeba dřív neměli - procházky, výlety, víkendy na horách, dovolené u moře.

Méně času pro sebe

Péče o potomka značně omezuje společenský život rodičů. Počítejte s tím, že méně času budete mít nejen sami na sebe, ale i jeden pro druhého.

Méně sexu

Péče o dítě zaměstnává především matku, která má mnohem méně spánku, než tomu bylo bez dítěte. V tomto důsledku tak trochu vázne i sexuální život rodičů.

Nuda je pro vás sprosté slovo

Jestli jste někdy zažili nudu, pak s dítětem vám to nehrozí. Domácnost musí být jako ze škatulky už v rámci zdravého a bezpečného vývoje dítka a navíc i dítko samotné bude vyžadovat vaší pozornost. Nebudete vědět, kam dřív skočit. Tak nevím, zda to bude pro vás dobré či špatné zjištění.

Naučíte se konečně hospodařit

Když jste byli bezdětní, patrně jste utráceli za fajnový nábytek, oblečení, make-up, drogérii, dárečky, šperky, večírky apod. To vám s dítětem skončí. Místo šmínků to budou kvalitnější pleny, olejíček, oblečky pro mrňouska, nábytek do pokojíčku. Naučíte se vážit peněz a začnete být šetrnější.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Školáci a předškoláci