Menu
Úvod  › 

Seznamovací tip: Jak být atraktivnější pro ženy

Chcete zvýšit své naděje na seznámení, nebo sbalení vytoužené ženy? Vědci zjistili, co razantně zvýší vaši přitažlivost u žen. Budete překvapeni!

Jakou fotku jste si dali na svůj profil v online seznamce? Tu, na které máte svaly jako Arnold, nebo tu, na které se tváříte vysoce inteligentně? Pokud chcete výrazně zvýšit své šance na to, že vám odpoví zástupy roztoužených žen, klidně můžete tyhle typy fotek vyhodit do koše. Vědci totiž teď přišli se značně překvapivým zjištěním: Nejatraktivnější jsou pro ženy ti muži, kteří jsou vyfocení s dětmi. Podle studie, která vyšla v magazínu Journal of Human Behavior in the Social Environment, totiž muži, kteří mají pozitivní vztah k dětem, probouzí v ženách touhu navázat s nimi dlouhodobý vztah.

Odborníci zjistili, že muži objímající děti (nebo jejich fotky) jsou pro ženy mnohem atraktivnější než fotky svalovců nebo intelektuálů. Podobně se vám vyplatí, když čas od času vyvenčíte potomky sousedů. Vědci vyslali dobrovolníky do parku a když s sebou měli děti, s nimiž si hráli a chovali se k nim hezky, třikrát častěji dostali telefonní číslo od cizích žen, než když v parku byli pouze sami.

Tyto závěry potvrdily už i starší studie, v nichž ženy označovaly jako nejatraktivnější ty fotografie, na kterých byli vyfoceni muži s malými dětmi. Pokud se chcete seznámit s co nejvíc ženami, dejte si sraz v kavárně se svou kamarádkou s dětmi. Při dalším z výzkumů totiž posadili vědci ke stolu v restauraci dobrovolníka, k němuž se po chvilce připojila žena s dítětem. Muž se ženou konverzovali záměrně tak, aby lidem u okolních stolů bylo jasné, že se jedná o bratra se sestrou. Muž si zároveň hrál s dítětem, krmil ho a vůbec se o něj staral. Vědci si všimli, že v takovém případě okolosedící ženy udržovaly s dobrovolníkem mnohem intenzivnější oční kontakt, flirtovaly s ním a byly ochotné dát mu svoje telefonní číslo, než když seděl u stolu sám a žádné dítě se na scéně neobjevilo.

Když měly ženy v jiném výzkumu označit atraktivitu dobrovolníků na stupnici od jedné do desíti, suverénně nejlepší hodnocení získali ti muži, kteří byli vyfoceni s dětmi a z fotky bylo zřejmé, že mají k danému dítěti pozitivní vztah. Na druhou stranu to však neplatí. Pozitivní vztah žen k dětem nemá na jejich atraktivitu pro muže vůbec žádný vliv.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Seznamování