Menu
Úvod  › 

Jak sestavit dětský pokoj podle feng shui

Feng-shui je metodou, jež učí správným rozmístěním věcí zharmonizovat sebe a svůj život. Zařídíte-li dětský pokojíček správně, pomůže to dětem rozvinout to nejlepší v nich. Jelikož se však jedná o poměrně složitou záležitost, obracejí se mnozí v tomto ohledu na odborníky. Žádná univerzální rada, jak dětský pokoj v tomto směru zařídit neexistuje. Vše se odvíjí od konkrétního dítěte či dětí.

Již samotné umístění dětského pokojíčku v rámci domu či bytu je pro zdravý vývoj nejideálnější na východní či jihovýchodní straně. Západní strana je vhodná spíše pro děti předškolního věku. Rovněž je dobré mít na paměti, že severovýchod není vhodnou pozicí pro pokojíček sdílený sourozenci, jelikož mezi děti zasévá rivalitu. Severní strana je příliš klidná, má méně sluníčka a je vhodná tudíž pro spaní, ale ne na učení se či hraní. Jižní strana je zase dynamická, je tam dost světla - slunce, takže je nevhodná pro skotačivá a živá dítka, které potřebují spíše zklidnit.

Zdroj:Dětský pokoj podle feng shui

Dětský pokoj na 3 zóny

Dětský pokojíček má především sloužit pro hry, odpočinek a studium. Měl by tedy být rozčleněn na tři zóny. Akční jang, kde se bude odehrávat zábava a pohybové aktivity. Dále pak klidovou jin, jenž by měla představovat místo pro odpočinek a spánek. Do třetice, pak neutrální zónu, kde patří ostatní činnosti a studium. Zóny je vhodné oddělit třeba opticky, použít lze rozdílný koberec, závěs či paraván. K rozdělení není vhodný těžký nábytek s ostrými hranami.

Umístění postele

Důležitým prvkem je v dětském pokoji postel, kterou je vhodné umístit tam, kde se nenachází žádné otvory (okna, dveře). Je to proto, že tudy proudí energie, která nenechá dítě v klidu spát. Na postel by dále neměla mířit žádná ostrá hrana od oken, dveří, poličky, stolu apod. Vhodné umístění postele je při zařizování dětského pokoje alfou omegou. Nevíte-li si rady, požádejte o pomoc odborníka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články