Menu
Úvod  › 

Tipy na zařízení dětského pokoje

Dostatek odkládacích prostorů, kvalitní židle pro rodiče, minimální množství nábytku a netoxické materiály. Jaké jsou zásady pro zařizování dětského pokoje?

Očekáváte narození svého prvního potomka? Potom nejspíš řešíte, jak mu zařídit a vybavit dětský pokoj, aby byl funkční a zároveň se v něm dítěti líbilo. Inspirujte se tipy na zařízení dětského pokoje.

Vypracujte designový plán

Nejnovějším trendem v zařizování dětských pokojů jsou neutrální barvy a jednoduchý styl, který harmonizuje se zbytkem domu. Projděte se vaším domem a pokuste se na něj podívat novým pohledem. Uvažujte o tom, jaký dětský nábytek by se vám hodil a jak byste zařízení dětského pokoje mohli začlenit do jeho stylu. Snažte se vybrat vhodné barvy, ale soustřeďte se i na to, aby byl povrch nábytku snadno udržovatelný a omyvatelný. Dětský nábytek by měl být také snadno přestavitelný, aby se přizpůsoboval potřebám rostoucího dítěte.

Nepřežeňte to s nábytkem

Uvědomte si, že poslední, co potřebujete, až půjdete utěšovat brečící dítě ve čtyři ráno, je otloukání se o rohy nábytku. Nepřecpávejte pokoj příliš velkým množstvím nábytku, raději investujte do několika kvalitních kousků, které vám vydrží delší dobu. Kupte si například postýlku, ze které se dá odstranit jedna postranice, až dítě vyroste, aby mohlo vylézat samo. Stejně tak se vám bude hodit přebalovací pult, který se jen upevní na komodu a až jej nebudete potřebovat, jednoduše jej opět demontujete. Pokud máte komodu, nebudete už možná ani potřebovat šatní skříň, minimálně po dobu několika let, než vaše dítě vyroste.

Nekupujte levnou židli

V dětském pokoji kojence by měla rozhodně být pohodlná židle nebo křeslo, na které bude sedat vaše partnerka, když bude dítě kojit. Navíc na ní nejspíš strávíte spoustu hodin i vy, když se jej budete snažit uspat. Vyplatí se vám proto investovat peníze do kvalitní židle, která vám poskytne dostatečnou oporu pro záda a až ji nebudete potřebovat v dětském pokoji, využijete ji v jiné místnosti.

Vybírejte netoxické materiály

Zajímejte se o to, kde a z jakého materiálu byl dětský nábytek vyroben. Zejména u něj záleží na tom, aby byly použity netoxické materiály. Stejnou pozornost věnujte výběru barev, kterými dětský pokoj vymalujete. Snažte se, aby organického původu byly i tkaniny, kterými dětský pokoj vybavíte. Například v bavlněném povlečení se mu bude spát mnohem lépe než v povlečení z umělých materiálů.

Základní věci po ruce

V dětském pokoji by měl být také dostatek odkládacích prostorů, kde budete mít všechny věci, které k péči o malé miminko potřebujete. Zpočátku je množství věcí, které potřebujete při přebalování, krmení, po koupání a dalších úkonech, velké a všechny byste měli mít dostatečně po ruce, abyste se pro ně nemuseli natahovat, nebo od dítěte dokonce odcházet.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
22 důvodů, proč je skvělé být otcem
Nejšpinavější věci ve vašem bytě
Může být vaše dítě homosexuál?