Menu
Úvod  › 

6 typů rodičů, které potkáte na dětské party

Když už vás postihne to neštěstí, že musíte absolvovat dětskou oslavu nebo party, můžete se spolehnout, že tam stoprocentně natrefíte na následujících šest typů rodičů. Užijte si to.

1. Workoholik.

Poznáte ho snadno, protože nepustí telefon z ruky. Jednou rukou krmí dortem svého potomka a tou druhou datluje maily svým obchodním partnerům. Pokud už náhodou nemá zrovna neodkladný pracovní úkol, alespoň vás krmí historkami o tom, jak je pracovně nepostradatelný, vytížený a celkově úžasný. V rámci svého workoholismu se zdá být upřímně překvapený, že má nějaké děti a že po něm čas od času něco chtějí.

2. Alkoholička.

Při každé možné příležitosti se nalévá, takže dětská oslava není výjimkou, nýbrž vítanou příležitostí, jak ospravedlnit skleničku v ruce. A ještě spokojenější je, když se jí podaří dostat do nálady i všechny kolem. Když si nedáte pozor a budete se zdržovat v její blízkosti, nejspíš ráno skončíte s kocovinou jako trám.

3. Rodičovský expert.

Ke všemu, co se týká rodičovství, má co podotknout. Jakmile se před ním/ní jen náznakem zmíníte, že máte problém s tím, jak vaše dítě nejí, nechodí na nočník, nebo cokoli jiného, absolvujete dvouhodinovou přednášku o tom, co je potřeba udělat, jak na tom bylo jeho/její dítě, děti jejich kamarádů, příbuzných i sousedů. Rodičovství bere jako svůj celoživotní úkol a rozhodně nehodlá ponechat nic náhodě, což z něj/ní činí neuvěřitelně nudnou osobu.

4. Maniak.

V mládí nejspíš dělal/a pionýrskou vedoucí, nebo po tom alespoň toužil/a. Neustále organizuje nějakou dětskou zábavu, lhostejno, zda o ní děti stojí, nebo ne. Permanentně se jim vměšuje do všeho, co dělají a po očku sleduje, co na to ostatní rodiče, jestli ho/jí dostatečně sledují a oceňují.

5. Předčasně zestárlá.

Obléká se jako svoje vlastní matka. Okamžikem, kdy porodila, rezignovala na jakékoli atributy ženství a už je z ní jenom a pouze matka. Vypadá usouženě, vzdychá a mimořádné potěšení jí činí do všech detailů rozbírat zdravotní problémy své rodiny. A samozřejmě vás kdykoli ráda o čemkoli poučí.

6. Alternativní matka.

Odhání své děti od občerstvení, protože pečivo určitě není doma pečené a není si jistá, jestli nakrájené ovoce je skutečně bio. Vede plamennou řeč proti očkování, lékařským porodům, hodlá učit děti doma a absolvuje s nimi snad všechny kroužky, které se v dosahu dvaceti kilometrů nachází. Proti ní si připadáte jako neschopní, nemožní, zanedbávající rodiče, na které by se měla poslat sociálka.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články