Menu

Avokádo

Účinný recept proti suché pleti? Avokádová maska!

Suchá pleť potrápí mnoho lidí bez ohledu pohlaví či věku. Ovšem je potřeba rozlišit suchost pokožky a dehydrataci. Dehydratace sice přispěje k suchosti pleti, ale řeší se jiným způsobem. Taková pokožka vyžaduje jinou péči. Společně se dnes podíváme, co vše suchost pokožky může způsobit, a poradíme vám účinný domácí recept.

Avokádo je zázrak na pleť + dva recepty na domácí pleťovou masku

Avokádo je zázrak mezi potravinami. Ne nadarmo se také řadí mezi superpotraviny. Rozhodně by nemělo chybět ve vašem jídelníčku, zajímáte-li se o své zdraví. Ovšem avokádo není lahůdkou pouze pro naše bříška. Je výtečným pomocníkem v péči o krásu. Ať už se jedná o pleťovou masku, masku na ruce, vlasy. Zvlášť po dlouhé zimě přijde takováto vzpruha vhod.

Tyhle potraviny prospějí vaší pleti

Existují potraviny, které pleti škodí, což už jste určitě mnohdy zaznamenali sami. Alergická reakce na některé složky v potravinách neškodí jen organismu, ale i pleti. Ta pak může zrudnout, otéci, vyházet se pupínky, flíčky. Naproti tomu existují potraviny, které jsou pro pokožku učiněný balzám.

6 TOP potravin s pozitivními účinky na zdraví

Zdravé stravování patří k úplným základům, chce-li člověk podpořit celkově svůj zdravý životní styl. Cvičit a cpát se nekvalitním jídlem by nemělo jaksi význam. Zdravé potraviny, zvané také superpotraviny podpoří jednak zdraví člověka, které se však podepíše i na jeho vzhledu.

Ve kterých potravinách najdete pro tělo nejprospěšnější tuky?

Nejsou tuky, jako tuky. Mnoho lidí se tohoto slova děsí, obzvlášť pokud se nachází ve fázi hubnutí. Jenže tuky máme dobré a špatné. Dobré = nenasycené mastné kyseliny a špatné = nasycené mastné kyseliny. Právě ty dobré tvoří důležitou součást zdravého jídelníčku a během hubnutí jsou naprostou nezbytností. Špatné tuky jsou kamenem úrazu.

Avokádo a jeho účinky na vaše zdraví

Avokádo ? plod hruškovce přelahodného je u nás poměrně nedávnou potravinou, která si však velmi rychle získala oblibu. Hodí se k přípravě sladkých i slaných jídel. Je neodmyslitelnou součástí mnoha výtečných dipů, smoothie, salátů, pomazánek či dezertů. Avokádo je učiněný koktejl vitamínů, minerálů a dalších důležitých živin.

Losos s avokádovým pyré

Losos je nejen velmi chutná, ale i zdravá ryba. Stejně tak i avokádo se řadí do skupiny zdravých jídel, oblíbených nejen u sportovců. Dnes vám přinášíme nevšední recept a spojení těchto tvou chutí vám přinese dokonalý požitek i notnou dávku správně vyvážených živin.

Nejlepší jídla pro krásnou pleť

Pokud nemáte štěstí na dokonalou pleť, můžete jí výrazně pomoci svým jídelníčkem. Čtěte, jaká jídla prokáží vaší pleti tu nejlepší službu.