Menu
Úvod  › 

5 manželských stereotypů: Týkají se i vás?

Je jedno, zda jste svoji tři měsíce nebo tři roky, do manželských stereotypů můžete zajet stejně. Pokud se vás týká některý z následujících, začínáte bačkorovatět a vaše manželství je ohroženo.

Díváte se při večeři na televizi

Proč s tím skončit: Společná večeře je jednou z mála příležitostí, kdy si pohlédnout do očí, v klidu si popovídat a užít si společně strávený čas. Pokud večeři promrháte zíráním na stupidní telenovely či reklamy, dáváte si tím bezděčně najevo, že jsou pro vás důležitější než vy.

Jak s tím skončit: Vyhraďte si každý den půl hodiny, kterou budete mít jen jeden pro druhého, a během které zůstane televize za každé situace vypnutá. Budete překvapeni, jak se vaše vzájemná intimita posílí.

Vynecháváte sex

Proč s tím skončit: Pokud spolu spíte jednou za dva měsíce, vaše tělo i mozek zaregistrují úbytek intimity a podle toho se budou také chovat. Po čase vám sex přestane úplně chybět.

Jak s tím skončit: Nečekejte, až s pobídkou k sexu přijde váš partner a iniciujte intimitu sami. Využívejte každou příležitost k sexu, mazlení, hlazení, nebo si jen lehněte vedle sebe a držte se za ruce. Doteků není nikdy dost.

Za celou pracovní dobu se nekontaktujete

Proč s tím skončit: Pokud nemáte za celou pracovní dobu potřebu kontaktu se svým partnerem, je ve vašem vztahu něco špatně. Nikdo o váš nechce, abyste spolu vrkali půl dne, ale pozorná sms, nebo mail, vás stojí jen několik sekund času a vašeho partnera potěší.

Jak s tím skončit: Počítá se i mail s dotazem, jak se druhému daří, či jaký má den. Nezapomínejte si projevovat drobné verbální pozornosti, jde o vynikající investici.

Nehádáte se

Proč s tím skončit: Nenechte se zmást. Úplná absence hádek nesvědčí o ideálním manželství, ale spíš o tom, že buď nemůže jeden z vás projevit svou individualitu, nebo že už vám nestojí za to snažit se přesvědčit druhého o svém názoru.

Jak s tím skončit: Komunikujte. Mluvte o svých pocitech, myšlenkách, postojích i názorech. Argumentuje a klidně se i hádejte. Jde o projev zájmu.

Trávíte víc času s přáteli než spolu

Proč s tím skončit: Vysíláte tak svému partnerovi signál, že pro vás není tak důležitý jako vaši přátelé.

Jak s tím skončit: Stejně tak jako máte vyčleněnou minimálně půlhodinu denně jen jeden pro druhého, vyčleňte si i několik večerů měsíčně. Společně strávený čas s sebou nese i společné vzpomínky, které jsou tmelem kvalitního vztahu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství