Menu
Úvod  › 

5 věcí, které můžete zlepšit ve svém manželství

Máte pocit, že váš vztah už není, co býval, nebo vám to přímo neklape? Možná stačí změnit jen několik drobností a vaše manželství chytne druhý dech. Víte, které to jsou?

Ačkoli samozřejmě existuje celá řada způsobů, jak lze manželství zlepšit, následující věci spraví váš vztah a pomohou odstranit následující varovné signály:

- Nedostatek respektu mezi vámi.

- Nedostatek času na sebe navzájem.

- Nedostatek sexuální touhy.

- Nedostatek sdílených povinnost.

- Neschopnost shodnout se na finančních cílech.

Neberte jeden druhého automaticky

Pokud považujete za automatické, že je tady vaše partnerka vždy pro vás, je vám kdykoli k dispozici a tento stav je prakticky neměnný, děláte obrovskou chybu. Vaše partnerka rozhodně není věc, u které máte osobní vlastnictví jisté až do konce života. Vyplatí se vám projevit snahu a dát mu najevo, že si ji vážíte a stále považujete za zcela výjimečnou osobnost, která má váš respekt. Jakmile spolu začnete jednat bez úcty, nastoupili jste na velmi krátkou cestu do pekla. Povídejte si spolu, zajímejte se o to, co jej aktuálně trápí, z čeho má radost a na co myslí. Jde o drobná gesta, která vytvářejí celek harmonického vztahu.

Zlepšete svůj sexuální život

Pokud se nehodláte připojit k nekonečnému seznamu manželství, pro které je sex pojmem z dávné minulosti, měli byste pro to začít něco dělat. Sexuální spokojenost by měla být jednou z vašich priorit. Zkuste si znovu připomenout, jak jste se cítili, když jste spolu začínali chodit a byli jste nažhavení jeden na druhého. Flirt není jen pro čerstvě zamilované; užívejte si ho i v manželství. Stejně tak nezapomínejte jeden druhého svádět. Vypněte televizi a místo dodělávání pracovních restů si vyhraďte večer jen pro sebe a znovuobjevování svých těl.

Podělte se o domácí práce

Pokud toužíte po harmonickém, organizovaném a čistém domově, nezapomeňte, že jste na něj dva. Rozdělte mezi sebe nakupování, hlídání dětí, uklízení, vaření a vůbec domácí práce. Jen pokud budete sdílet povinnosti, budete se moci společně radovat i s příjemných věcí.

Mluvte o penězích

Pokud spolu sdílíte domácnost, je nutné mluvit o vašich finančních plánech, šetření, utrácení a vůbec hospodaření. Zvlášť pokud je váš rozpočet napjatý, mohou se stát peníze nejen zdrojem stresu, ale především tématem nekonečných hádek. Opět vám pomůže kvalitní komunikace, kdy si ujasníte, jak si představujte své finance v budoucnu a co pro splnění těchto cílů každý z vás udělá.

Zjednodušte si život

Zkuste si jeden týden důsledně zapisovat hodiny, které strávíte v práci, svými koníčky, povinnostmi a se svou rodinou. Možná budete překvapeni, jak málo času máte na své nejbližší. Zkuste přehodnotit své priority a věnovat si navzájem víc času. Nezapomeňte se však věnovat i jeden druhému; pouze pokud si zachováte párové aktivity, budete mít na co navázat, až vaše děti dospějí a vy zůstanete zase sami spolu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství