Menu
Úvod  ›   › 

Čekáte holku, nebo kluka? Babské rady, jak to zjistit

Nemůžete se dočkat, až se dozvíte, jestli čekáte děvče, nebo chlapce? Než vám to poví ultrazvuk, můžete to zkusit odhadnout podle osvědčených babských rad.

Samozřejmě, že můžete počkat na ultrazvukové vyšetření po dvacátém týdnu těhotenství a teprve pak zjistit, zda v břiše vaší ženy roste chlapeček, nebo holčička. Ale pokud patříte mezi nedočkavce, můžete zkusit společně odhadnout pohlaví vašeho dítěte méně vědeckými metodami. Tady jsou:

Poloha bříška

I když vědci nesmlouvavě tvrdí, že to, zda je těhotné bříško nahoře nebo dole, je způsobeno především rozložením svalů a jejich tonusem, babské rady tvrdí něco jiného. Podle nich čekáte zcela jistě následovníka mužského pohlaví, pokud je břicho vaší partnerky pokleslé dole. Bříško nahoře pod prsy svědčí naopak pro holčičku.

Srdeční tep

Další metodu jsou ochotni vzít na milost dokonce i někteří vědci. Vychází z toho, že srdeční tep mužů se liší od tepu žen. Podle této teorie, pokud čekáte dívku, srdeční tep plodu bude nad 140, jestliže jde o chlapce, tep bude pod 140. Odpůrci však tvrdí. že srdeční tep plodu ženského a mužského pohlaví se nijak neliší a odlišnosti se objeví až po porodu.

Na co má chuť?

Spousta lidí věří, že chutě těhotných žen napovídají, zda je na cestě dívka, nebo chlapec. Pokud se nemůže dojíst čokolády a dalších sladkostí, měli byste podle této teorie nakupovat růžovou výbavu. Jestliže má chuť na kyselé, pravděpodobně čekáte chlapce.

Váhový přírůstek

Tentokrát se kupodivu nejedna o její váhový přírůstek, ale o váš. Jestliže vám během jejího těhotenství naroste také pupík, bude to dívka. Pokud nepřiberete ani deko, pravděpodobně čekáte chlapce.

Tvar jejího obličeje

Říká se, že tvar ženin obličeje v těhotenství prozradí, zda v jejím nitru roste chlapec, nebo dívka. Jestliže je její tvář kulatá a červená, na cestě je nejspíš děvčátko, pokud zůstal obličej beze změny, počítejte spíš s chlapečkem.

Velikost prsů

Podívejte se jí do výstřihu. Je její pravé prso větší než levé? Připravujte oslavu narození chlapce. Jestliže je větší levé prso, na cestě je nejspíš dívka.

Stav její pleti

Jestliže trpí na akné, je větší pravděpodobnost, že čekáte dívku. Tato teorie vychází z toho, že akné je způsobeno dvojnásobným množstvím ženských hormonů.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Těhotenství