Menu
Úvod  ›   › 

V čem tkví úspěch šťastného manželství?

Neutuchající láska a vášeň po celou dobu vašeho manželství ? myslíte si, že to není možné? Potěšíme vás, ale je. Jenže vztah netvoří pouze jedna osoba, nýbrž dvě, proto se musí jednat o dokonalou souhru. Ovšem jedno moudré pořekadlo praví: V jednoduchosti spočívá krása. Totéž platí o vztazích a není potřeba z nich činit něco děsivě složitého.

Projevování citů

Nejednou již bylo vědecky dokázáno, že lidé, kteří si navzájem projevují své city, bývají spokojenější a šťastnější. V dnešní uspěchané době na tyto maličkosti řada z nás zapomíná. Stačí úsměv, chytnutí se za ruce, pohlazení. Není potřeba to přehánět falešnými řečmi - gesta jasně hovoří za nás.

Zdroj:Šťastné manželství

Povzbuzování se

Nepovedlo se položit vašemu drahému novou plovoucí podlahu úplně dokonale? No a co? V životě jsou přeci horší věci. Důležité je, že se snažil. To je potřeba náležitě ocenit, stejně tak i nepovedenou svíčkovou vaší ženy.

10 minut příjemného rozhovoru

Říká se, že komunikace je základní stavební kámen úspěšných vztahů. To je bezesporu pravda. Ovšem nelze hovořit jen o práci, dětech, škole, problémech. Udělejte si denně minimálně deset minut čas na příjemný rozhovor. Bavte se o filmu, oblíbené knížce, pěkné písničce, krásném místě, přírodě, o hvězdách a dalších věcech, při kterých se budete oba cítit spokojeně.

Drobné změny

Inovace a novoty jsou v dlouhodobých vztazích vítány. Rutina vnáší nudu a zabíjí vášeň. Nemusí se jednat o žádné závratné změny, stačí maličkosti - hlavní je neusnout na vavřínech a nezačít se nudit.

Srovnejte vztahové dluhy

Tu a tam se stane, že někdo něco utrousí nebo udělá a druhého to ranní. Vznikne tím pomyslný dluh vůči druhému. Berte váš vztah něco, jako kreditní kartu. Debet ať už finanční či ten manželský se musí vždy srovnat a nezapomínejte na úroky! Omluva, pozvání na večeři, vyjádření vděku je samozřejmostí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství