Menu
Úvod  › 

Není už náhodou ženatý? Signály, podle kterých to poznáte

Zamilujete se, všechno vypadá idylicky až do té doby, než zjistíte, že váš objev je ženatý. Existují signály, které by vás měly varovat, že něco není v pořádku, a uchránit vás před nejhorším milostným scénářem.

"Když jsem Vláďu potkala, vypadalo to, že jsem konečně našla svou životní lásku," říká třiatřicetiletá Ivona. "Předtím jsem neměla na muže příliš štěstí a on byl typ chlapa, kterého by chtěla každá. Hezký, chytrý, milý, vtipný a úspěšný ve své práci. Seznámili jsme se na obchodním jednání a já jsem okamžitě poznala, že ho přitahuji i jako žena. Začali jsme se scházet a záhy jsme se spolu i poprvé vyspali. Připadalo mi, že náš vztah nemá chybu, jen mi přišlo, jakoby si Vláďa od mě zachovával jakýsi odstup, ale přičítala jsem to jeho povaze."

"Nechtěl se mnou chodit do společnosti, nikdy mě neseznámil se svými kamarády, nejspokojenější byl, když jsme byli u mě doma. Stejně tak na mě neměl nikdy čas o víkendu, vymlouval se, že je musí trávit se svými rodiči, kteří na tom nejsou zdravotně moc dobře. Přibližně po půl roce našeho chodští jsem si byla sednout s jedním kolegou, který Vláďu také zná, v baru. Měli jsme oba už hodně upito, když jsem mu začala líčit, jaký máme krásný vztah a jak bych chtěla, aby se ke mně Vláďa přestěhoval. Kolega se jen ušklíbl a utrousil, že je moc zvědavý, co na to řekne jeho manželka. Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit, ale když jsem se Vládi zeptala, dozvěděla jsem se, že je nejenom ženatý, ale má i dvě malé děti."

Varovné signály

Je to nejhorší scénář, jaký si vůbec dokážete představit: potkáte skvělého muže, zamilujete se a pak zjistíte, že už je ženatý. Pokud máte podezření, že s vaším drahým není něco v pořádku, všímejte si signálů, které by vás měly varovat, že máte co do činění s ženatým mužem.

První věcí, která by vás měla varovat, je vůbec skutečnost, že vás napadne ho podezírat, jestli není náhodou ženatý. To není obvyklý směr myšlenek, které napadají zamilované. Jestliže máte podezření, že s jeho rodinným stavem není všechno v pořádku, nejspíš máte nějaký důvod. Zamyslete se nad tím, jak vypadá váš vztah a vůbec čas, který spolu trávíte: Chce vždy zůstat v bytě, nebo na místech, kde potkáváte minimum lidí? Pokud vás nebere mezi lidi, je možné, že se bojí, abyste nepotkali nějakého známého a někdo vás s vámi neviděl.

Přemýšlejte nad tím, jak se k vám chová na veřejnosti: je k vám vřelý, nebo máte pocit, že když jsou kolem lidé, zaujímáte roli jeho sestry? Jestliže na veřejnosti předstírá, že k sobě vlastně vůbec nepatříte a rozhodně nejste partneři, je čas zpozornět.

Pokud spolu randíte a vy jste stále ještě nebyla u něj doma, zřejmě má důvod, proč vás nechce pozvat do své ložnice. Že by to bylo proto, že nad jeho postelí visí svatební fotka? Další variantou je možnost, že si vydržuje ještě jeden byt pro své zálety; poznáte ho podle charakteristického nedostatku osobních věcí. Potřebuje jej totiž jen k utajení mimomanželského románku, nebydlí v něm.

Podezřelé je i to, vídáte-li se vždy ve stejný čas nebo si s vámi smluví schůzky na poslední chvíli. Má-li závazky ke své rodině, nemůže se s vámi scházet kdykoli ho napadne. A jak je to s jeho telefonováním? Vyřizuje si své hovory klidně před vámi, nebo s telefonem vždy opouští místnost, abyste neslyšela, o čem mluví? Pokud se ho zeptáte, s kým mluvil, je podrážděný, nebo se na něco vymluví.

A konečně; nejprůkaznějším důkazem, že s jeho rodinným stavem není všechno v pořádku, je strach, abyste náhodou neviděla jeho doklady. Nikdy vám nepůjčí svou peněženku, neukáže vám svou fotku na občance. Vyplněné kolonky "ženatý" se totiž nezbaví tak snadno jako snubního prstýnku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství