Menu
Úvod  › 

Tipy pro zdravé a silné nehty

Zdravé a silné nehty jsou tím nejlepším zdravotním doplňkem i vizitkou dobrého zdraví. Inspirujte se tipy, jak jich dosáhnout.

Zdravý nehet je dostatečně pevný, netřepí se a má světle růžovou barvu. Máte takové nehty? Výborně! Pokud ne, budou se vám hodit tipy, jak jich dosáhnout.

Nehty rostou průměrně jeden milimetr za týden, v létě je tempo jejich růstu rychlejší, v zimě pomalejší. Možná jste také nevěděli, že nehty na pravé ruce rostou nepatrně rychleji než na levé.

Péče o nehty

Základní podmínkou upravených nehtů je jejich čistota. Pod nehty se ale prakticky neustále usazuje prach, ačkoli jeho nepatrné částečky nejsou pro ostatní postřehnutelné. Každý den byste si proto měla nehty vyčistit měkkým pilníkem. Nepoužívejte nikdy ostrý kovový pilník, který poškozuje povrch nehtu a vytváří v něm rýhy, v nichž se potom nečistoty usazují mnohem lépe. Pokud víte, že budete muset udělat práci, při které budou vaše nehty ohroženy, například zahradničení, zatněte nehty do mokré kostky mýdla a po skončení práce nečistotu umyjete jednoduše spolu s mýdlem.

I pokud jsou vaše nehty absolutně zdravé, vyžadují neustálou péči:

1. Každý večer je namažte krémem na nehty.

2. Kůžičku kolem nehtů nikdy neodstříhávejte, jen zatlačujte směrem dolů.

3. Pravidelně používejte kúru na nehty.

4. Po skončení úpravy nehtů aplikujte vyživující krém na ruce a jemně ho vmasírujte.

5. Každý týden si udělejte manikúru.

Záděry jsou důsledkem nedostatečné péče o nehty, okusování nehtů, vlivu chemikálií a čistících prostředků. Stávající záděry odstraňte nůžkami a pro prevenci jejich budoucí tvorby používejte jednou týdně hydratační krém.

Křehké nehty

Zvýšená lámavost nehtů může být způsobena metabolickou poruchou organismu, špatnou stravou, vlivem chemikálií, či používáním nevhodného laku a odlakovače. Pro posílení nehtů existuje spousta receptů:

- Smíchejte půl čajové lžičky červeného pepře, jednu čajovou lžičku výživného krému a deset kapek vody. Aplikujte na nehty a nechte působit deset minut.

- Smíchejte několik kapek rostlinného oleje, citronové šťávy, jablečného octa ve stejném poměru a aplikujte na nehty.

- Smíchejte citronovou šťávu s teplým olivovým olejem, naneste na ruce deset až dvacet minut před

tím, než půjdete do postele. Pro zvýšení efektu si oblečte tenké bavlněné rukavice.

- Lámavosti nehtů vás zbaví i půlhodinová koupel v teplém olivovém oleji.

- Kupodivu měkkým nehtům prospěje i aplikace balzámu na rty.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Nehty