Menu
Úvod  › 

Chyby, kterých se musíte v manželství vyvarovat

Neotravujte si svůj manželský život zbytečně hloupostmi. Možná se dopouštíte nenápadných chyb, které rozkládají váš vztah zevnitř. Identifikujte je a odstraňte. Vyděláte na tom.

Možná, že vaše manželství zatím klape a neřešíte žádné velké problémy, ale to neznamená, že máte partnerskou pohodu a idylu automaticky zaručenou až do konce života. Pokud se však vyhnete následujícím chybám, vaše šance se významně zvýší.

Neremcejte

Už třetí týden ho upozorňujete, že kape kohoutek, ale náprava je pořád v nedohlednu. Místo toho, abyste do něj pořád ryla, postěžujte si raději své kamarádce na dámské jízdě. Občasné provětrání vzduchu hádkou samozřejmě neškodí, ale pokud budete neustále remcat, zamořujete svůj vztah negativní energií. Nezapomeňte si pořád připomínat, proč si sebe navzájem vážíte a zvažte, zda vám stojí za to otravovat si tím vztah. Zabývejte se pouze podstatnými věcmi a nestěžujte si neustále na detaily.

Nedělejte ze sebe chudinku

Stěžujete si každému, kdo je ochotný poslouchat, na to, jak těžký máte se svým partnerem život? Pokud to myslíte vážně, rozveďte se, pokud ne, neříkejte to. Neustálé stížnosti a fňukání rozhodně nepředstavují konstruktivní řešení vašich případných problémů, dokonce ani kvůli nim nebudete vypadat zajímavěji. Navíc můžete vsadit své boty na to, že vaše fňukání dřív nebo později někdo přetlumučí vašemu protějšku. Pokud máte se svým partnerem nějaký problém, řešte to s ním a nikoli se svými kamarádkami v kavárně.

Kontrolujete si nákupy

"K čemu, proboha, potřebuješ další novej mobil?" Než příště položíte podobnou otázku, kousněte se do jazyka. Jestliže nezápasíte o financování základních životních potřeb (a navíc si své výdaje platí sám), dopřejte si vzájemně drobná potěšení. I když jste manželé, nemusíte si vzájemně skládat účty a odůvodňovat si, proč jste si rozhodli udělat radost. Vy také nehodláte vysvětlovat, proč jste si ve slevě koupila čtvrté růžové tričko. Samozřejmě je nutné domluvit se na pravidlech a částce, kterou hodláte pravidelně společně spořit, ale nedopusťte, aby se váš život smrskl jen na placení složenek a účtů.

Příliš velká vzdálenost

Nejste náhodou oba tolik zaneprázdněni svou prací, dětmi, či dalšími zájmy, že jste si zapomněli udělat čas sami na sebe. Kdy jste si naposled povídali? Kdy jste se sami dva opili? A vůbec; kdy jste spolu naposledy spali? Pokud na sebe nemáte čas, vzdálenost mezi vámi se stále zvětšuje a hrozí nebezpečí, že k sobě nebudete umět najít cestu zpátky. Nepodceňujte sílu komunikace a styčných bodů mezi vámi. Čas věnovaný vašemu vztahu je vynikající investicí, která se vám vrátí několikanásobně zpět.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Život a manželství